Sony, ‘PlayStation 5’ oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatını kısa bir süre önce yaptığı online bir etkinlikte duyurdu. YouTube üzerinden yapılan canlı yayında, yeni nesil oyunların oynanış görüntüleri de paylaşıldı.

Sony, YouTube üzerinden yaptığı bir canlı yayında PlayStation 5 yeni nesil oyun konsolunun çıkış tarihi ve fiyatını duyurdu. Etkinlik, konsolun daha önce de görücüye çıkarılmış olan tasarım görselleri ile başladı. Yayında ayrıca, konsola gelecek olan oyunların oynanış görüntülerine de yer verildi.

Diğer yandan; PlayStation 5 (PS5)’in fiyatı ve çıkış tarihi en çok merak edilen konulardan biriydi. Konuya ilişkin ilk resmi açıklama ise etkinlik sonunda yapıldı. Şirket, konsolun iki adet sürümü bulunduğunun altını çizdi. Dijital olmayan ve kutulu oyunlar için üretilmiş versiyonun fiyatının, 499 dolar olarak belirlendiği ifade edildi. Dijital sürümün ise 399 dolarlık bir fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı belirtildi. Teknoloji devi; konsolun ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım tarihinde piyasaya sürüleceğine, diğer ülkelerde ise belirlenen çıkış tarihinin 19 Kasım olduğuna işaret etti.

İşte PlayStation 5 Etkinliğinde Tanıtılan Oyunlar!

PlayStation 5 Oyunlar

PlayStation 5 etkinliğinde tanıtılan oyunlar ise şu şekilde:

1. Final Fantasy XVI

PlayStation 5 konsoluna özel olarak çıkacak oyunların tanıtımında ilk olarak Final Fantasy XVI sunuldu. Oyun, oynanış videosu ile birlikte gösterildi. Final Fantasy XVI, PlayStation konsoluna özel (exclusive) olarak satışa sunuluyor.

2. Spider-Man: Miles Morales

Etkinliğin ikinci tanıtılan oyunu ‘Spider-Man: Miles Morales’ oldu. Bu oyun da önceki oyun gibi bir oynanış fragmanı ile birlikte tanıtıldı. Oyunun grafiklerine baktığımızda oldukça canlı renkler kullanıldığını ve oldukça etkileyici olduğunu görüyoruz. ‘Spider-Man: Miles Morales’, ilk oyunundan bir yıl sonraki bir tarihte geçiyor. Her Spider-Man oyununda olduğu gibi ‘combat (saldırı)’ sistemindeki akıcılık da göze çarpıyor.

3. Hogwarts Legacy

‘Hogwarts Legacy’, tanıtım etkinliğinde tanıtılması beklenmeyen oyunlardan biriydi. Oyun, isminden de anlaşılabileceği gibi bir Harry Potter oyunu olacak.

4. Call of Duty: Black Ops Cold War

‘Call of Duty’ hayranları tarafından merakla beklenen ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun oynanış videosuna, direkt Türkiye’den görüntülerle girildi. Oyunun ilk gösterilen sahnesi Trabzon Havaalanı’nda geçen bir çatışma oldu. Oynanış videosunda, aynı zamanda birçok bitirici hareket animasyonunun yer aldığı da görüldü.

5. Resident Evil Village

Oynanış videolarının arasında ilk korku ve gerilim oyunu olan oyun, ‘Resident Evil Village’ oldu. Etkinlikte, oyunun grafikleri ön plana çıktı.

6. Deathloop

Deathloop’un oynanış videosuna bakarak oyunun oldukça akıcı ve içine çeken yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Oyun, PlayStation 5 konsolunun yanında PC platformuna da çıkıyor.

7. Devil May Cry 5 Special Edition

‘Devil May Cry 5’ oyununun konsola çıkacak olan sürümü ‘Devil May Cry 5 Special Edition’, oyun içi oynanış görüntüleriyle tanıtıldı. Oyunun müzikleri ve oynanışı, birçok kişi tarafından oldukça etkileyici duruyor. Oyunun çıkış tarihi hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

8. Oddworld: Soulstorm

Oyunun etkinlikteki videosu, tanıtım fragmanına benzer bir yapıdaydı.

9. Five Nights and Freddy’s: Security Breach

‘Five Nights and Freddy’s: Security Breach’, PlayStation 5 tanıtım etkinliğinde gösterilen dokuzuncu oyun oldu. Bu serinin son oyunu, 2015-2016 yılları arasında çıkış yapmıştı. Oyun aynı zamanda, etkinlikte tanıtılan ikinci korku oyunu oldu.

10. Demon’s Souls

‘Demon’s Souls’ ise Sony’nin kendi oyun stüdyosu olan “PlayStation Studios” tarafından yayınlanacak. Oyunun oldukça etkileyici animasyonlara sahip olması bekleniyor.

11. Fortnite

PC platformunun ‘Battle Royale’ oyunları arasında zirvede yer alan Fortnite’ın, kısa bir süre önce ‘PlayStation 5’ konsoluna geleceği açıklanmıştı. Oyunun tanıtımı, etkinlik kapanışında gerçekleştirildi.

PlayStation Plus Collection

Oyun tanıtımlarının ardından PlayStation 5’e özel olan ‘PlayStation Plus Collection’ sistemi de görücüye çıkarıldı. Sistemin, PlayStation 4 üzerinden oynanan ikonik oyunların PlayStation 5 üzerinde de belirli bir fiyat karşılığında oynanabilmesine olanak tanıdığı ifade edildi. ‘PlayStation Plus Collection’ın resmi fiyatı ise etkinlik sırasında açıklanmadı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5, Bugüne Kadarki En Ağır Oyun Konsolu Olabilir

PlayStation 5 Konsol Tasarımı Canlı Yayında Tanıtıldı

Daha Önce Belli Olan ve PlayStation 5 ile Geleceği Sızdırılan 38 Oyun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz