Vivo Nex 3S 5G

Vivo’nun yeni cep telefonu Vivo Nex 3S 5G duyuruldu. Vivo Nex 3S 5G, teknik özellikleri ve 5G bağlantısı ile dikkat çekiyor. 

Vivo’nun geçen sene duyurduğu Nex 3 modelinin gelişmiş bir versiyonu olan Vivo Nex 3S 5G, teknik özellikleri ile dikkatleri üzerine topluyor. Vivo’nun yeni amiral gemisi seviyesinde olan cep telefonu, işlem gücünün yanı sıra kamera ve ekran özellikleri ile de dikkat çekiyor.  

Vivo Nex 3S 5G teknik özellikler 

Vivo Nex 3S 5G teknik özellikler Vivo’nun yeni amiral gemisi olan Nex 3S 5G, adından da anlaşıldığı gibi 5G bağlantı hızını destekliyor. Bu sayede dünyanın yavaş yavaş geçmeye başladığı yeni iletişim teknolojisini yakalamış bir cep telefonu olmayı başarıyor. 5G bağlantısının dışında işlem gücü ve kameraları ile de oldukça iddialı bir model.  

Vivo Nex 3S 5G, işlemci noktasında Snapdragon 865 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci şu an Android akıllı cep telefonu pazarında olan en güçlü işlemcilerden biri. Snapdragon 865, 8 çekirdekli bir yapıya sahip. Bu sekiz çekirdeklerinden bir tanesi 2.84 GHz frekans hızlarına çıkabilen bir çekirdek ve ağır yük altında çalışmakla görevli. Bu çekirdeğe ek olarak üç adet 2.4 GHz frekans hızına çıkabilen çekirdek ve dört tane 1.8 GHz hızına çıkabilen çekirdek bulunuyor. Vivo’nun yeni amiral gemisinin 8 GB ve 12 GB bellek seçenekleri mevcut. Depolama alanında ise hafızası 256 GB büyüklüğünde.  

İşlem gücü ve bağlantı özellikleri dışında kamera tarafında da oldukça iddialı bir model. Arka tarafında üçlü bir kamera sistemine sahip olan modelin ana kamerası 64 MP büyüklüğünde ve f değeri 1.8. Ana kamerasına, 13 MP büyüklüğünde bir geniş açı kamerası ve 13 MP’lik bir tele-foto lens eşlik ediyor. 2x optik zoom özelliğine sahip olmasının yanı sıra 30x dijital zoom yapabiliyor. Yeni cep telefonunun ön kamerası ise pop-up formunda ve büyüklüğü 16 MP.  

Vivo’nun yeni amiral gemisinin, 6.84 inçlik, 3D cam teknolojisini kullanan, FHD+ çözünürlüğünde bir ekranı bulunuyor. Bu ekran Süper AMOLED teknolojisini kullanıyor bu sayede siyah görsellerin görüntülenmesinde bir enerji tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda ekran üzerinden bir parmak izi okuyucusuna sahip. 

Yeni model pil noktasında da fazlasıyla yeterli. 4350 mAh’lik bir bataryaya sahip olan model aynı zamanda 40W hızlı şarj özelliğine sahip. 9.4 mm bir kalınlığa ve 219 gramlık bir ağırlığa sahip olan model, 3.5 mm kulaklık bağlantısına sahip. 

 Vivo Nex 3S 5G’nin fiyatı 

Vivo’nun yeni amiral gemisinin 8 GB belleği olan seçeneği 619 dolarlık bir satış fiyatına sahip. 12 GB belleği olan versiyonunun ise satış fiyatı 763 dolar. Yeni modelin satışları, 14 Mart tarihinde Çin’de başlayacak. 

108 MP KAMERALI XIAOMI ”MI NOTE 10”u İNCELEDİK!

Realme 6 ve Realme 6 Pro tanıtıldı. İşte Realme’nin beklenen telefonları!