Niantic, 2020’nin başlarında Pokemon Go’nun çevrimiçi olarak oyuncuların birbirleriyle rekabet etmelerini sağlayacak yeni bir oyunla geleceklerini açıkladı.

Pokemon Go, 2016’da piyasaya sürülmesinin ardından küresel bir başarıya imza attı ve o zamandan beri iOS ve Android’deki en büyük brüt oyunlarından biri olarak kalmayı başardı. Çevrimiçi savaş modları olmadığını düşündüğünüzde genelde oyunun uzun ömürlülüğü daha etkileyicidir, ancak Pokemon Go geliştiricisi Niantic, geçtiğimiz günlerde Go Battle League’in 2020’de başlayacağını duyurdu.

Niantic yapmış olduğu açıklamada Pokemon Go: Battle League ile birlikte kullanıcıların birbirleriyle çevrimiçi oynayabileceği yeni bir oyunla geldiklerini belirtti. Niantic, aynı zamanda oyunseverlerin ligin eşleştirme sistemini kullanarak dünyanın dört bir yanından oyuncularla savaşma imkanları olacağını ve yükselen safları da içereceğini belirtti.

Bugüne kadar, Ultra veya En iyi arkadaşlarına başka bir oyuncu ile girmediyseniz, oyuncular Pokemon ile yerel olarak yalnızca kendilerini yok edebiliyorlardı. Bu, şu anda fiziksel olarak yakın olan başka bir oyuncuyla veya bir grup oyun içi hediye gönderdiğiniz biriyle dövüşebileceğiniz anlamına geliyor.

Niantic geçtiğimiz günlerde yayınladığı blog yazısında, “Eğitici Savaşları üzerine kurulu bir özelliğin gelişimini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.” Dedi. “Bu özelliğe GO Battle League adı verilecek.

Niantic, liglere girebilmek ve kredi kazanabilmek için biraz yürüyüş yapmanız gerekeceğini de açıkladı. Niantic, Go Battle League, Pokemon ile oyuncuları dışarı çıkarıp dünyayı keşfetmelerine teşvik etmeyi planladıklarını dile getirdi. Yeni gelecek Go Battle League’e giriş yaptıktan sonra çevrimiçi eşleştirme sistemini kullanarak dünyanın dört bir yanından rakiplerle savaşabilecek ve ligin saflarında yükselebileceksiniz.

Niantic, bu özelliğin 2020’nin başlarında Pokemon Go uygulamalarına geleceğini açıkladı.