Turkcell Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2020

Müşteri hizmetini aradığınızda dakikalarca hangi tuşa basmanız gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak için hangi tuşun hangi işleme götürdüğünü sizler için derledik. Turkcell müşteri hizmetleri direk bağlanma sürecini öğrenerek vakit kaybetmeden kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Vakit, günümüzün en önemli konularından birisi. Hal böyle olunca basit bir işlem için müşteri hizmetlerini aradığımızda dakikalar boyunca telesekreteri dinlemek istemiyor, bir an önce arzu ettiğimiz bölüme bağlanmak istiyoruz. Peki, Turkcell müşteri hizmetleri direk bağlanma için ne yapmak gerekir? Gelin birlikte inceleyelim.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

turkcell müşteri hizmetleri telefon

Turkcell müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım diye düşünüyorsanız öncelikle

 • Turkcell hattınızdan Turkcell müşteri hizmetleri telefon numarası 532’yi aramalısınız.
 • Başka operatörden Turkcell müşteri hizmetlerini aramak için ise 0532-532-00-00’ı tuşlamalısınız.

Bu numaralardan birini aradıktan sonra telesekreter “Arama nedeninizi birkaç kelime ile söyleyin” diyecektir. Sesli komut vererek işlem bölümüne gitmek istiyorsanız anahtar kelimeleri söylemeniz yeterli olacaktır. Örneğin “faturamı ödemek istiyorum” ya da “tarifemi değiştirmek istiyorum” diyebilirsiniz.

Diğer yandan bu komuta hiçbir cevap vermediğinizde sistem sizi tuşlamalı menüye yönlendirecektir. “Arama nedeninizi birkaç kelime ile söyleyin” cümlesini duyduktan sonra hiçbir şey söylemezseniz telesekreter “Sizi anlayamadım, lütfen arama sebebinizi bir kez daha söyler misiniz?” diyecek ve bu komut karşısında da sessiz kalmanız gerekecektir. Daha sonra tuşlamalı menüye geçiş yaparak hangi işlemi yapmak istiyorsanız o bölüme doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Turkcell beklemeden müşteri hizmetlerine bağlanmanın en temel ve kolay yolu budur.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinde Hangi Bölüm İçin Kaçı Tuşlamak Gerekir?

Tuşlamalı menüye geçiş yaptıktan sonra dört ana başlık altından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu ana başlıklar ve bu başlıklar için tuşlanması gereken numaralar sırasıyla şu şekildedir:

 • Fatura işlemleri: 1
 • Kampanyalar: 2
 • Tarifeler: 3
 • PUK Kodu: 4

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden Fatura İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra fatura işlemleri menüsüne geçiş yapmak için 1’i tuşlamalısınız.

 • Fatura tutarınızı öğrenmek için yapmanız gereken tuşlama 1-1 şeklindedir.
 • Ödenmemiş faturalarınızı ödemek ya da otomatik ödeme talimatı vermek için önce 1’e, sonra 2’ye basmanız gerekir.
 • Güncel fatura tutarınızı öğrenmek için Turkcell çağrı merkezini aradıktan sonra önce 1’e, sonra 3’e basabilirsiniz.
 • Fatura özetinizi dinlemek istiyorsanız sırasıyla 1’e ve 4’e tuşlamanız gerekir.
 • Fatura kontrolüyle ilgili işlemleriniz için çağrı merkezi numarasını arayıp tuşlamalı menüye geçtikten sonra sırasıyla 1’e ve 5’e basmalısınız.
 • Fatura kesim tarihinizi öğrenmek istiyorsanız yapmanız gereken tuşlama sırasıyla 1-6 şeklinde olacaktır.
 • SMS fatura işlemleri için ise önce 1’e, sonra 7’ye basmanız gerekir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden Kampanya ve Tarife İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra kampanya ve tarifeler menüsüne gitmek için 2’ye ya da 3’e basmanız yeterli olacaktır. İki menüden de hem kampanya hem de tarife işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Sahip olduğunuz tarife ve paketler ile faydalandığınız kampanyalar hakkında bilgi almak için sırasıyla 2’yi ve 1’i tuşlayabilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz paketlerden kalan kullanım haklarınızı sorgulamak için ise 2-2 şeklinde tuşlama yapmanız yeterlidir.
 • Paket ve kampanya değişikliği yapmak ya da ek paket satın almak istiyorsanız sırasıyla 2’ye ve 3’e basabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden PUK Kodu İşlemleri Nasıl Yapılır?

PUK kodu işlemleri için Turkcell çağrı merkezini arayıp tuşlamalı menüye geçtikten sonra 4’e basmanız yeterli olacaktır.

Dijital Operatör Uygulamasıyla da İşlemlerinizi Gerçekleştirebilirsiniz

Turkcell müşteri temsilcisi ile görüşemiyorum diyorsanız ya da işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız Turkcell tarafından akıllı cihazlar için geliştirilen Dijital Operatör adlı uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Android için Google Play Store, iOS için App Store üzerinden indirebileceğiniz Dijital Operatör uygulaması sayesinde paketlerinizi, kalan kullanım haklarınızı, hesap özetlerinizi, mevcut kampanyaları görüntüleyebilirsiniz. Dilediğiniz zaman paket değişikliği yapabileceğiniz gibi Turkcell hesabınızla ilgili pek çok ayarı da bu uygulama aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Operatör’de yer alan “Salla Kazan” menüsünü kullanarak operatörünüzün size sunduğu hediyelerden faydalanabilir, ücretsiz internet hakları kazanabilirsiniz. Kampanyalı cihazları görüntüleyerek indirimli ve taksitli bir satın alma işlemiyle hayalinizdeki telefona daha avantajlı bir şekilde sahip olabilirsiniz.

 • Dijital Operatör uygulamasının sunduğu tüm bu avantajlardan yararlanmak için bu bölümün en altında yer alan bağlantılardan akıllı cihazınızın işletim sistemine uygun olana tıklayın ve uygulamayı cihazınıza yükleyin.

 • Sisteme cep telefonu numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız “hızlı şifre” seçeneğinden yararlanarak cep telefonunuza şifre gönderilmesini sağlayabilir ve sonrasında bu şifreyi kullanarak Dijital Operatör’e giriş yapabilirsiniz.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra menüdeki talimatları takip ederek dilediğiniz tüm işlemleri özgür ve keyifli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Android için Dijital Operatör uygulamasını indirmek isterseniz TIKLAYINIZ!

iOS için Dijital Operatör uygulamasını indirmek isterseniz TIKLAYINIZ!

18 YORUMLAR

 1. İptal kimaramış 2200 gönderemiyorum. Tlf Konuşmamın haricinde Hiçbir mesajdan yararlanmak istemediğimi defalarca müşteri hizmetine söylediğim halde yinede Kampanya mesajları geliyor.

  20 yıla yakın bir zamandır Tükselin müşterisiyim.eger istemediğim kampanya mesajları devam ederse Türksel hattından ayrılacayım.Teşekkürler.

 2. Türkcel ile baglan hayata şarkısını dinletiyorlar ancak 15 dk boyunca bir türlü müşteri hizmetlerine baglanamadım. Türkcel hala 2010 yılında kalmış

 3. Reklamda çekimgücü yüksek diyor .hala bizde turkcell e tam görüşemiyoruz gerekenin yapılmasını arz ederim. Seyfettin özışık çağlıpınar köyü muhtarı.şavşat .ARTVİN

 4. 76 yaşında Emekli Bir vatandaş olarak:
  20 yılı aşkın Türkcel müşterisiyim bir kaç kez mobil ödemede mağduriyete uğradım. Müşteri hizmetlerine güçlüklerle ulaştıktan sonra, görevli personel arkadaşlarıma Mobil ödeme hesabımın tamamen kapatılması talebim oldu ve tamam kaptık demişler idi, ancak telefonda dijital ortamda mobil ödeme hesabımın açık olduğunu gördüm. Bu Mobil hesabım açık ise, tamamen kapatılmasını ve tarafıma da bilgi verilmesini önemle rica ediyorum.

 5. Allah belamı verseydıde turlcell e gecmeseydım bır musterı hızmerlrıne baglanmıyor o serefsız bot karı konusuyor ben canlı musterı hızmetlerını arıyorum ya neden ulasamıyorum bu nasıl bır dandıklık nalet olsun yaa hattı kapatıcam onun ıcın bıle ulasamıyorum bu nedır yaaa ne dsandık bir makasınız ya

 6. Tam 5 kez aradım bir müşteri temsilcisine ulaşamadım. Sözleşmem bitti paketimi yükseltmişler. Bir kişi ile irtibat kuramadım.

 7. Derdimi anlatacak bir müşteri temsilcisine ulaşamıyorum. Aynı dakikada 20 SMS atılmış yurtdışına farklı ülkelere. Fakat canlı bir müşteri temsilcisi bulamadım. Lanet olsun

 8. Çok adi olmaya başladılar tahattütten çıktım diye müşteri temsilcisine bağlamıyorlar başka Türkcell sen arıyorum hemen bağlıyorlar tahsdtütden çıkma sebebim günüm dolmuş bildirmeden faturalarım 61 tl ken 101 tl bir sonraki ay 105 tl geldi arıyorum müşteri temsilcisini bağlamıyorlar bende sabah hayırlısınla dava açacağım oradan gazeteye vereceğim hepsi tespitledim kanıtlarımla sunacağım

 9. soyguncu sirketi gibi alakasi olmayan konulsrla gecidtiriyorlar hatali bir tuslsma veya farkinda olmsfan badtigin bir tusts svantaj dsgliyorlar faturaya yandima yapiyorlar. nevigssyon indirdim o sirada devam tusuna badmak gerekiuor bastim 68 ti eglence fayursya eklemis. boyle bir sey oluru iptsl icin yetkiliye ulasmak idtiuordun nafilr

 10. Turkcel adına çalışan. Birtane elani var miletin adına telefon çıkartıp hat çıkartıp ona buna satış yapıyor. Ve bu şekil mağdur olan kisler varsa. Bunu yapan kışın adı Erdem muderisoglu bu şekil mağdur saniz bu adam hakinda şikayet ola bilirsin. Şuana kadar 8 telefon satina. Şahit olduk

 11. Canlı müşteri temsilcisi ile nasıl görüşülür yukarıdaki makalede yazmıyor. Bilen varsa buraya yazarsa iyi olur. Belliki şirket digital kanalların kullanılması için bunu paylaşmak istemiyor.

 12. 0212 920 01 84 ve 0212 824 26 96 numaralar dan devamlı aranıyorum. Numara engelleme ile engellememe rağmen arama devam ediyor. yanıt vermek istediğimde ses yok. Kötü niyetli olduğunu düşündüğüm bu numaralar için şikayetçiyim

 13. Türksel müşteriyi soyduruyor soymaya ortak oluyor , müşteri temsilcisine bilerek ulaşmayı engelliyorlar , bu düpe düz soygunculuk ,
  Hizmet adı altında tıklayın diyor , bi bakıyorsunuz alakasız sözleşme yapmışsınız itiraz ediyorsunuz size bir numara veriyorlar , ödenmiş para iade olmaz diyorlar (bu itiraz anında yapılıyor)sözleşmeyi fesih ediyorlar para iadesi yapmıyorlar .
  Bir ürün sunulur fiyatı da sunulur müşteri kabul eder veya etmez. Bunlarınki tuzak. Devlet bu hırsızların kadpcıların tedbirini alması gerekir . Şimdi ise müşteri temsilcisine ulaşamadığım için yorum yatım , haklarında davacı olacağım , okuyanlara saygılar sunuyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz