Call of Duty Işın İzleme

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun, ‘Işın İzleme’ ve ‘NVIDIA DLSS’ desteği gibi sahip olduğu yeni nesil teknolojileri gözler önüne seren yeni bir videosu yayınlandı. Videoda, ışın izleme özelliği ve ‘NVIDIA DLSS’ desteği aynı anda gösterildi.

Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununun, ‘Işın İzleme’ ve ‘DLSS’ desteği gibi sahip olduğu yeni nesil teknolojileri gözler önüne seren yeni bir videosu yayınlandı. Videoda, ışın izleme özelliği ve ‘NVIDIA DLSS’ desteği aynı anda gösterildi. Aktarılan detaylara göre; ‘GeForce RTX 3090’ üzerinde, ‘DLSS’ ile 4K çözünürlükte ve ‘Ultra Ayarlar’da çekilen ilk video, güneş ve yerel ışık kaynaklarından gelen ışın izlemeli gölgeleri ve çevresel perdelemeyi gösteren özelliğin açık ve kapalı durumundaki çevreyi ortaya koyuyor. ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’; daha sürükleyici bir oyun deneyimi için “RTX” hızlandırmalı “DirectX 12 Ultimate” ışın izlemeli çevresel perdelemeyi, güneş gölgelerini ve diğer gölgeleri içeriyor. Çevresel perdeleme, etrafın daha canlı görünmesi için bir derinlik hissi yaratıyor. Bu gölgeleme tekniği sayesinde, sahnedeki nesnelere ne kadar ışık düşmesi gerektiği belirleniyor.

‘GeForce RTX 3080’ üzerinde, ‘DLSS’ performans modu ile 4K çözünürlükte ve ‘Ultra Ayarlar’da çekilen ikinci video ise ‘DLSS’nin açık ve kapalı olarak gösterildiği bölünmüş ekranlı bir videodan oluşuyor. Görüntü kalitesi için ikisini birbirinden ayırmak zor olsa da “DLSS” açık iken yaklaşık iki kata kadar bir FPS artışı olduğu görülüyor. ‘NVIDIA DLSS’, en hızlı ve en yüksek kaliteli ‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ deneyimi için ‘GeForce RTX’ ekran kartlarında 4K’da kare hızlarını yüzde 85’e kadar artırıyor.

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununa, seçili ekran kartlarıyla birlikte ücretsiz sahip olunabiliyor

Call of Duty: Black Ops Cold War Ücretsiz

‘Call of Duty: Black Ops Cold War’ oyununa ayrıca, GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartlarıyla birlikte ücretsiz sahip olunabiliyor. Oyun, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok ‘NVIDIA’ teknolojisiyle donatılıyor:

  • Daha sürükleyici bir oyun için RTX hızlandırmalı ışın izlemeli çevresel perdeleme, yerel gölgeler ve güneş gölgeleri efektleri
  • Güzel, net oyun görüntüleri oluştururken kare hızlarını artırmak için NVIDIA DLSS desteği
  • Sistem gecikmesini azaltmak için NVIDIA Reflex
  • Benzersiz yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini çerçevelemenize ve çekmenize olanak tanıyan NVIDIA Ansel
  • En eğlenceli oyun içi anlarınızın otomatik olarak kaydedilmesini sağlayan NVIDIA Highlights

Diğer yandan; 23 Ekim tarihinde ‘Khronos Vulkan Ray Tracing’ uzantılarının tamamlandığı ve NVIDIA’nın, yeni ‘NVIDIA Geliştirici Sürücüsü’ desteğini yayınladığı ifade ediliyor. Buradaki amacın ise Aralık ortasında ‘Vulkan SDK’da ışın izleme desteğiyle uyumlu olarak çıkacak olan ‘Game Ready Sürücüsü’ne ve ‘Studio Sürücüsü’ne bu uzantılar için destek sağlamak olduğu belirtiliyor. Buna ek olarak, ‘Nsight Graphics 2020.6’nın da “Vulkan Ray Tracing” uzantıları desteğiyle 24 Kasım’dan itibaren piyasaya sürüldüğü dile getiriliyor.

Paylaşılan diğer bilgilere göre; her aşamasında aktif bir rol oynayarak ışın izlemeyi ‘Vulkan’a getiren NVIDIA, ‘Khronos’taki Vulkan ışın izleme grubuna başkanlık etmek üzere seçildi. ‘Vulkan’ çalışma grubunun hızlı ilerleme kaydetmesine yardımcı olmak için şirket, ‘Khronos’ tasarımına katkıda bulundu. NVIDIA ayrıca, geliştiriciyi etkinleştirmek için ‘Vulkan’ ışın izleme uzantısının geçici sürümüne sürücüler göndererek geribildirimler topladı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Call Of Duty’, PS5 Konsolunda PS4 Sürümüyle Açılıyor

Call of Duty Mobile, 12. Sezonu ile Karanlık Moda Geçiyor

Destiny 2’ye NVIDIA Reflex Desteği, Call of Duty: Black Ops Cold War’a NVIDIA Teknolojisi Eklendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz