AirBnb Esnek Arama

Çevrim içi rezervasyon platformu AirBnb, seyahat edilen tarih yerine lokasyona odaklanan yeni ‘Esnek Arama’ özelliğini kullanıma sundu. ‘Esnek Tarihler’ adı altında yeni bir arama seçeneği olarak kullanıcı beğenisine sunulan özelliğin, pandemi koşulları nedeniyle seyahat planlamada yaşanan zorlukları gidermeye yardımcı olmayı hedeflediği dile getirildi.  

ABD merkezli çevrim içi rezervasyon platformu AirBnb, seyahat edilen tarih yerine lokasyona odaklanan yeni ‘Esnek Arama’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Esnek Tarihler’ adı altında yeni bir arama seçeneği olarak kullanıma sunulan özelliğin, pandemi koşulları nedeniyle seyahat planlaması sırasında yaşanan zorlukları gidermeye yardımcı olmayı hedeflediği dile getirildi. Kullanıcıların, yeni özellik sayesinde kesin tarih aralığı belirlemek yerine genel zaman dilimlerine göz atabildiği belirtildi. Platform, daha önce arama sırasında belli bir tarih aralığının tercih edilmesini mecbur tutuyordu. Yeni özellik sayesinde ise kullanıcıların, artık Haziran ayında belli bir hafta sonunu tercih edebilecekleri ya da genel olarak yaz aylarında 1 ay sürecek bir konaklama için arama yapabilecekleri ifade edildi.  

Diğer yandan; yeni özellik, aramalarda konaklama yapılabilecek evlerle sınırlı tutuluyor. Şirket, söz konusu özelliğin COVID-19 seyahat kısıtlamalarını dikkate almadığı konusunda da kullanıcıları uyarıyor. Bu nedenle kullanıcıların, planlama yaparken yine yasal düzenlemeler ve güvenlik koşullarını göz önünde bulundurması gerekiyor. Dünya genelindeki tüm kullanıcılar için yaygın kullanıma açılan özelliğe, güncel olarak platformun mobil uygulaması ve web sürümü üzerinden erişilebiliyor. 

AirBnb üzerinden ‘Esnek Tarihler’ seçeneğiyle arama yapıldığında yalnızca konum tercihi yapılıyor 

AirBnb Esnek Tarihler

Kullanıcılar, AirBnb üzerinden ‘Esnek Tarihler’ seçeneğiyle arama yaptıklarında yalnızca lokasyon tercihi yapıyor. Daha sonra platform, kullanıcılara seçilen lokasyondaki uygun evleri ve söz konusu evin uygun olduğu tarihleri otomatik olarak listeliyor. Bununla birlikte; pandemi sonrası, esnek seyahat planlaması pratiklerinin de yaygınlaşacağı tahmin ediliyor. AirBnb, yeni özelliğin bu talebe de hitap edebilmesini mümkün kılmayı hedefliyor. Şirket ayrıca; ‘Esnek Arama’ özelliğinin, ev sahiplerinin daha fazla müşteri bulmasına da yardımcı olabileceğine işaret ediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Airbnb Nedir? Airbnb Nasıl Kullanılır?

AirBnb, Barınma İhtiyacı Olan Kişilere Destek İçin Kâr Amacı Gütmeyen Bir Yardım Platformu Kuruyor

AirBnb, Coronavirüs sebebiyle iptal politikasını genişletti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz