Röportaj Adam ile DigiToll’ün Yeni Bölümü Yayında!

0
2101
Okuma Süresi
2 dakika

Dijital dünyadan zilimize takılanları derlediğimiz, haftalık teknoloji haber bülteni DigiToll‘ün yeni bölümü yayınlandı. Programın yeni bölümünde Röportaj Adam‘ın canlandırdığı “İnsanlardan Bıkıp 1 Yıldır Mağarada Yaşayan Adamın Hikayesi” de yer aldı. Röportaj Adam bundan böyle her ay, DigiToll‘e konuk olacak.

Dijital dünyada öne çıkan gelişmeleri derlediğimiz DigiToll’ün dördüncü bölümü yayınlandı. DigiToll’ün dördüncü bölümünde teknoloji dünyasında olan biten ele alındı. Röportaj Adam ile DigiToll Tekno Safari YouTube Kanalı’nda yayınlandı.

Telefonlar bizi dinliyor mu?

telefonlar bizi dinliyor mu

Teknoloji dünyasının yeni haber bülteni DigiToll’de haftanın öne çıkan gelişmeleri yer aldı. Huawei’in yeni tanıttığı katlanabilir telefonu Mate Xs, ESET uzmanlarının yaptığı ” Telefonlar bizi dinliyor mu ? ” testi programda yer aldı. ESET uzmanları birçok kullanıcı tarafından sorulan ” Telefonlar bizi dinliyor mu ?” sorusuna cevap aradı.

Programın bir diğer ilgi çekici konusu, kendi yaptığı roket ile dünyanın düz olduğunu kanıtlamaya çalışırken yaşamını yitiren düz dünyacı Mike Hughes ve başarısız girişimi oldu.

Programda ayrıca son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir hızla yayılarak sosyal hayatı da etkilemeye devam eden Coronavirüs işlendi. Coronavirüs salgını sebebiyle Çin’deki düşen üretim ve hava trafiğine bağlı azalan hava kirliliği, virüs sebebiyle şirketlerin azalan gelirleri, Çinden Türkiye’ye azalan ticaret ve kargolar yer aldı. Programın bir diğer konusu da Çin’de en çok gelir elde eden Amerikalı şirket Apple‘ın son durumu oldu. Hafta içi gerçekleşen Apple Hissedarlar Toplantısında konuşulanlar ve öne çıkanlar bültende yer buldu.

Bültenin diğer öne çıkan konuları Lüksemburg’un trafik sorunu için uygulamaya soktuğu yeni kural, popüler arkadaşlık platformu Okcupid‘de kullanıcılar tarafından uygulanan yeni yöntemler Cem Avnayım‘ın anlatımıyla ekranlara geldi.

Röportaj Adam karakteriyle tanınan Mahsun Karaca, bundan sonra videolarıyla DigiToll’de yer alacak. Röportaj Adam, absürt hikayelerini kendi YouTube kanalının yanı sıra Tekno  Safari ekranlarında yayınlanan DigiToll‘de de paylaşacak. Röportaj Adam, DigiToll için hazırladığı ilk videoda,  “1 yıldır mağarada yaşayan adamın ilginç hikayesini ele aldı.

DigiToll; teknoloji manyaklarına, “ben teknoloji manyağı olmasam da teknoloji severim” diyenlere ve dijital dünyada sörfün alasını yapanlara yeni ve eğlenceli bir yol ile dijital dünyada olan bitenleri derliyor.

Tekno Safari editörlerinin hazırladığı, Cem Avnayım‘ın sunduğu ve her Cuma 21.00’da yayınlanan DigiToll’de bazen zili çalıp irkilmenizi sağlıyacak, bazen de mizah dolu içeriklerimizle yüzünüzü güldüreceğiz.

DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.