Todoist Abonelik Ücreti
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Hem iş hem de eğitim hayatınızda size yardımcı olabilecek bir uygulamayla karşınızdayız. İşte; ‘Todoist nedir’? ‘Todoist nasıl kullanılır’? ‘Todoist uygulamasında görev ekleme’. ‘Todoist ayarlar’. ‘Todoist uygulaması ücretli mi’? ‘Todoist abonelik ücreti’. Detaylar haberimizde…

Kişisel hayatınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz uygulamayı tüm detaylarıyla anlattık. Fotoğraflarla birlikte nasıl kullanılacağını öğreneceğiniz Todoist uygulaması haberimizin devamında. İşte; ‘Todoist nedir’? ‘Todoist nasıl kullanılır’? ‘Todoist uygulamasında görev ekleme’. ‘Todoist ayarlar’.‘Todoist uygulaması ücretli mi’? ‘Todoist abonelik ücreti’. 

Todoist Nedir? 

Todoist Nasıl Kullanılır?

Todoist, görevler ekleyerek, yapılacaklar listesi oluşturarak kendinize bir çalışma ortamı oluşturabildiğiniz uygulamadır. Diğer adıyla yapılacaklar listesi ve hatırlatıcı olarak bilinen Todoist, iş ve kişisel hayatınızı düzenlemede destek olabilecek uygulamalar arasında yer alıyor. Peki; ‘Todoist nasıl kullanılır’? ‘Todoist uygulamasında görev ekleme’. ‘Todoist ayarlar’. ‘Todoist uygulaması ücretli mi’? ‘Todoist abonelik ücreti’. 

Todoist Nasıl Kullanılır? 

 

Todoist Abonelik Ücreti

Todoist uygulamasını Google, Apple, Facebook hesabınızla giriş yapabilir veya e-posta hesabınızla devam edebilirsiniz. Uygulamaya kaydolmak için ad, soyad bilgilerinizi giriyor ve bir parola belirliyorsunuz. Bu işlemlerin ardından Todoist uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Todoist Abonelik Ücreti

Bir görev eklemek için fotoğrafta gördüğünüz ‘+’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Todoist Abonelik Ücreti

Ardından görev başlığınızı yazıyor ve görevinizin tarihini ayarlıyorsunuz.

Todoist Abonelik Ücreti

Görevinizin tarihini ayarlarken bitiş saati de ekleyebilirsiniz.  

Todoist Abonelik Ücreti

Ayrıca görev isminizin altında gelen kutusu, hoş geldin ve yapılacaklar, yapılanlar olmak üzere panolar girebilirsiniz. ‘Bayrak’ ifadesine dokunduğunuzda ise görevinizin öncelik sırasını belirlersiniz.  

Todoist Uygulamasında Görev Ekleme

Todoist Abonelik Ücreti

Şimdi fotoğrafta gördüğünüz gibi görevimizi oluşturduk. Eğer bu göreve alt görevler eklemek isterseniz ‘alt görev ekle’ ifadesine gelebilirsiniz. Görevlerin altında yer alan ‘etiket’ ifadesine dokunarak kişiselleştirmek için etiketler ekleyebilirsiniz. ‘Saat’ ifadesine dokunarak görevinizi unutmamanız adına size bildirimle hatırlatılması için bir hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Bir diğer ifadeye dokunduğunuzda ise görevinize çeşitli dosyalar, PDF’ler, fotoğraflar, çizelgeler yükleyebilir, notlar ekleyebilirsiniz. Görevinizin yanında bir de ‘üç nokta’ şeklinde yer alan bir ifade göreceksiniz. Buraya dokunduğunuzda, görevi düzenle, görevi taşı, görevi kopyala, göreve bağlantıyı kopyala, tamamlanan alt görevleri gizle, görevi sil seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Birden fazla eklediğiniz görevleriniz varsa üstte gördüğünüz arama alanına görevinizin adını yazarak arama yapabilirsiniz. 

Todoist Abonelik Ücreti

Bununla birlikte yine sağda gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunduğunuzda, görevleri seç, sırala, etkinlik kaydı, bildirimler ifadeleri ekranınızda yer alacaktır. Burada sıralamayı, bitiş tarihine göre, önceliğe göre, alfabetik ve kişiye özel yapabilirsiniz. Etkinlik kaydı Todoist premium satın aldığınızda kullanabileceğiniz bir özellik. Sol üstte okla gösterdiğimiz ifadeye dokunduğunuzda bu kez karşınıza gelen kutusu, bugün, yaklaşan, favoriler, projeler, etiketler, filtreler ve ayarlar seçenekleri çıkacaktır.  

Todoist Abonelik Ücreti

Burada adınızın yazdığı alana dokunduğunuzda Todoist uygulamasındaki verimliliğinizi göreceksiniz. Verimliliğiniz ise tamamladığınız görevlerle kendini gösterecektir. ‘Gelen kutusu’ ifadesi yeni bir görevi nerede düzenleyeceğinizden emin olmadığınız durumlarda kullanabileceğiniz bir alan. Böylece görevinizi gelen kutunuza eklersiniz ve emin olduğunuzda geri dönüp tekrar bakarsınız. Görevinizi gelen kutunuza eklemek için de yukarıda bahsettiğimiz gibi önce görevinizi oluşturuyor ardından bu görevinizi gelen kutunuza ekliyorsunuz. ‘Yaklaşan’ seçeneği yaklaşan görevlerinizi ifade ediyor. 

Todoist Ayarlar

Todoist Abonelik Ücreti

‘Ayarlar’ seçeneğine geldiğinizde hesap, genel, tema, verimlilik, bildirimler gibi klasik ayarlarınızı güncelleyebilir ve uygulamadan çıkış yapabilirsiniz. Hesap ayarlarınızdan Todoist hesabınıza bir profil fotoğrafı eklersiniz ve paylaşılan projelerde bu fotoğrafınız görünür. Aynı zamanda isminizde değişiklik yapabilir ve Todoist hesabınızı silebilirsiniz. Tema ayarlarından uygulamanın rengini, kırmızı, koyu, siyah olmak üzere daha pek çok renk arasından belirleyebilirsiniz. Verimlilik ayarlarınızdan günlük hedef görev sayısını belirleyebilir veya tatil moduna alabilirsiniz. Hatırlatıcılar ekleyebilirsiniz fakat bu özellik premium pakette aktif olan bir özellikti. Bildirimler ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Aynı zamanda Todoist uygulamasından çıkış yapmak için de ayarlar seçeneğine gelmeniz gerekiyor. 

Todoist Uygulaması Ücretli mi? Todoist Abonelik Ücreti 

Todoist uygulamasını ücretsiz de kullanabilirsiniz. Fakat ücretsiz kullandığınızda bazı özellikleri premium üyeliğe açık olduğu için devre dışı kalacaktır. Uygulamanın yıllık ve aylık olmak üzere iki ayrı üyeliği bulunuyor. Yıllık üyeliği 228 TL olarak aylık üyelik ise 25 TL üzerinden ücretlendiriliyor. 

Todoist uygulaması, projelerinizi, işlerinizi görev halinde burada planlayarak kendinize düzenli bir çalışma alanı oluşturabileceğiniz bir uygulamadır. Haberimizde gördüğünüz gibi de kullanımı basit ve sade bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Hatırlatıcılar ekleyerek oluşturduğunuz görevleri unutmuyor ve böylece işlerinizi zamanında yapabiliyorsunuz. Bir not ekleme uygulamasından fazla beklentisi olmayanlar için Todoist uygulamasının ideal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat klasik görev ekleme, hatırlatma, proje oluşturma gibi eylemler dışında da özellik bekleyenler için bu beklentilerini karşılamayacağını da eklemek gerek. 

Todoist uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Western Digital, Oyuncular İçin Özel Olarak Geliştirdiği ‘WD_Black’ SSD Serisini Genişletiyor 

Microsoft Eski Oyunların FPS’sini 2 Kat Artıran FPS Boost’u Duyurdu

Geliştirilen Yeni Bir Çip Stres Hormonu Olan Kortizolu İnsan Teriyle Takip Ediyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz