Samsung 2020 Net Kar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin verileri ve gelir raporlarını açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Samsung, 2020 yılının son çeyreğinde net kar oranını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artırdı. Şirketin, söz konusu çeyrekte 211.5 milyar dolar gelir elde ettiği ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçen yılın dördüncü çeyreğine ilişkin verileri ve gelir raporlarını açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Samsung, 2020 yılının son çeyreğinde net kar oranını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artırdı. Şirketin, dördüncü çeyrekte 211.5 milyar dolar gelir elde ettiği ifade edildi. Söz konusu rakamın, bir önceki yıldan yüzde 2.78 oranında daha fazla olduğunun da altı çizildi. Aynı dönemde, kazanılan net kar oranı da 32.1 milyar dolar seviyesindeydi. Bu rakam ise 2019 yılının aynı dönemine göre, yüzde 29.6’lık bir artışa tekabül ediyordu.  

Samsung, gelirin büyük bir bölümünün ekran ve bellek çipi biriminden geldiğine işaret etti. Raporda ayrıca; bellek çipi biriminin, üçüncü çeyrekte olumsuz etkilenmiş olduğunun da altı çizildi. Şirketin ekran birimi ise 2020 yılı içerisinde, tarihinin en yüksek 3 aylık kazancını açıklamıştı. Yapılan açıklamada ayrıca, salgın sırasında sürdürülen işletme faaliyetlerinin hem yöneticiler hem de personel için oldukça büyük bir zorluk olduğu dile getirildi. Fakat şirket tarafından küresel olarak istikrarlı bir biçimde ürün ve hizmet tedarikinde bulunmaya yönelik gösterilen çabanın, Samsung’un dördüncü çeyrek sonuçlarına da yansıdığı ve yıl boyunca kazanılan toplam geliri artırdığı belirtildi.  

Samsung, kısa bir süre önce yeni amiral gemisi serisi ‘Galaxy S21’ ailesini de tanıtmıştı

Samsung Galaxy S21

Diğer yandan; Samsung, kısa bir süre önce yeni amiral gemisi serisiGalaxy S21’ ailesini de görücüye çıkarmıştı. Şirketin, bu yıl akıllı telefon satışlarından daha yüksek kar elde etmesi bekleniyordu. Ayrıca Güney Koreli teknoloji devinin, 2021’de üç farklı katlanabilir cihaz ve yeni akıllı telefon modelleri piyasaya süreceği ifade ediliyordu. Bununla birlikte; dizüstü bilgisayar, tablet ve araç içi multimedya ekranı gibi daha büyük cihazların da bu yıl OLED ekran teknolojisine geçeceği tahmin edilmesi nedeniyle Samsung’un ekran biriminin de OLED panel geliştirmeye devam edeceği dile getiriliyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, ‘980 PRO’ SSD Modelini 2 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Satışa Sundu! 

Dönebilen Kameralı İlk 5G Telefon Samsung Galaxy A82 Olabilir

Samsung Display, Mart Ayında Dizüstü Bilgisayarlar İçin 90 Hz Tazeleme Oranına Sahip OLED Ekran Üretmeye Başlayacak! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz