Samsung 90 Hz OLED Ekran

Samsung’un ekran birimi ‘Samsung Display’, bu yılın Mart ayından itibaren dizüstü bilgisayarlar için 90 Hz tazeleme oranına sahip OLED ekran üretmeye başlayacak. Üretilen paneller, 14 inç boyutunda olacak.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un ekran birimi ‘Samsung Display’, dizüstü bilgisayarlar için 90 Hz tazeleme oranına sahip OLED ekran üretimine başlayacağını açıkladı. Yeni nesil dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak ekranların, 14 inç büyüklüğünde olacağı ifade edildi. Şirket CEO’su Joo Sun Choi, üretimin bu yılın Mart ayında başlayacağına işaret etti. Üretilecek ekranın teknik özelliklerine ilişkin diğer detaylar ise henüz paylaşılmadı.  

Diğer yandan; günlük yaşam ihtiyaçlarına yönelik üretilen birçok cihazın, 60 Hz tazeleme oranıyla kullanıcı beğenisine sunulduğu da biliniyor. Oyuncular için piyasaya sürülen dizüstü bilgisayar modelleri ise 144 Hz ve 165 Hz gibi nispeten daha yüksek ekran yenileme hızlarıyla geliyor. Ekranda ‘Hz’ oranı yükseldikçe grafikler de aynı oranda daha akıcı bir biçimde görünüyor. Dolayısıyla 90 Hz tazeleme oranına sahip OLED ekran teknolojisi, çok önemli bir inovasyon olmasa da bu tip bir ekrana sahip bir dizüstü bilgisayarın, hem günlük yaşam ihtiyaçlarına hem de oyun ihtiyaçlarına hitap edebileceği tahmin ediliyor. 

Samsung, son zamanlarda ‘miniLED’ ve ‘microLED’ ekran teknolojileriyle de adından sıklıkla söz ettiriyor 

Samsung miniLED Ekran

Samsung, son zamanlarda ‘miniLED’ ve ‘microLED’ ekran teknolojileriyle de adından sıklıkla söz ettiriyor. Fakat birçok teknoloji devi, hala ‘OLED’ ekran teknolojisinin optimum kaliteyi sağlayabildiğinin ve çok daha iyi bir izleme deneyimi yaşatabildiğinin altını çiziyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung’un Yeni SSD’si EVO 870 Önceki Nesle Göre %38 Daha Hızlı

Samsung, Exynos 2100 İşlemcisini PC’ye Getirecek

Samsung Başkan Yardımcısının Rüşvet İddiasıyla 2,5 Yıl Hapsi İsteniyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz