Türkiye’nin ilk üyelik modelli dijital yayın platformu olarak kurulan BluTV, faaliyet gösterdiği coğrafyaları genişletmeye devam ediyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde hizmet veren BluTV, Nisan ayı itibarıyla Irak, Azerbaycan ve Katar’da da telekom operatörleriyle iş birliği yaptı.

Türkiye’nin sevilen dijital platformu BluTV, Orta Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya’da 1 milyardan fazla izleyicisi olan Türk dizilerini ve filmlerini dünyaya tek bir çatı altında ulaştırma hedefiyle daha geniş bir coğrafyaya hizmet vermek için çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye dışında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da da Arapça olarak faaliyet gösteren BluTV, Nisan itibarıyla telekom operatörleriyle yaptığı stratejik ortaklık neticesinde Irak, Azerbaycan ve Katar’daki izleyicilerle de buluşmaya hazırlanıyor.

BluTV: Üç ülke, üç stratejik iş birliği

Korona pandemisi nedeniyle herkesin evden çalıştığı böyle zor bir dönemde üç farklı ülkede üç farklı stratejik işbirliği hayata geçirildi. Irak’ın en önde gelen telekom operatörü Zain ile iş birliği yapan BluTV, Irak’ı zengin içerikleriyle tanıştıracak. Zain aboneleri BluTV’ye mobil ödemeyle üye olabileceği gibi, internet paketlerine dahil şekilde de satın alabilecek. BluTV, Nisan ayındaki ikinci iş birliğini Azerbaycan’ın GSM operatörlerinden Azercell ile yaptı. Azercell müşterileri artık mobil ödemeyle BluTV’ye üye olabilecek, ayrıca Azercell BluTV üyelikleri için özel kampanyalar da düzenleyecek. Şirket Nisan ayında son olarak Vodafone Katar entegrasyonunu tamamladı. Şirket Ramazan öncesi büyük bir kampanya ile Vodafone Katar’ın eğlence platformu üzerinden aboneleriyle buluşacak.

Hedefte Latin Amerika ülkeleri var

blutv latin amerika ülkelerine de açılacak

2018 yılında BluTV Arabic ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yurtdışında hizmet vermeye başladıklarını söyleyen BluTV Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpay Güler, “Ortadoğu’daki ilk stratejik ortaklığımızı Saudi Telecom ile yaptık. Ardından Orange, Vodafone, Ooredoo gibi bölgenin önde gelen operatörleriyle entegrasyonlarımızı tamamlayarak en ünlü Türk dizileri, filmleri ve BluTV’nin orijinal yapımlarını hem Arapça dublajlı hem de altyazılı olarak sunmaya başladık. Bu yıl ise Azerbaycan, Irak ve Katarlı izleyicilere de ulaşmak için iş birliği anlaşmalarımızı tamamladık. Şimdiki hedefimiz ise Türk dizilerinin büyük rağbet gördüğü İspanyolca konuşulan Latin Amerika ülkeleri bulunuyor. Bunun dışında, Türkçe, Urdu, Hintçe konuşulan Asya bölgelerindeki kullanıcılara ulaşmak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir:

2020 yılının en çok kullanılan dijital yayın platformları belli oldu 

HBO Max, Friends özel bölüm olmadan yayın hayatına başlayacak

RÖPORTAJ ADAM, DÜNYA’YA BENZEYEN GEZEGEN, SAÇ KESİMİ, INSTAGRAM MÜZİK – DigiToll #11

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz