Samsung’un önümüzdeki günlerde tanıtacağı Galaxy M21 modeline ait işlemci ve RAM detayları Geekbench testleri ile ortaya çıktı. 2019 yılının Ocak ayında tanıtılan Galaxy M20’nin yerine geçeceği öngörülmek ile birlikte sahip olduğu işlemci ile de fark yaratacağa benziyor.

Samsung Galaxy M21’in ortaya çıkan Geekbench testlerinde tek çekirdekli aşamada 348 puan alırken, çok çekirdekli testte 1265 puan almayı başarıyor. Ayrıca ortaya çıkan test sonucundan yola çıkarak telefonun 4GB RAM ve 1.6GHz hızındaki Exynos 9611 işlemcisi ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Samsung geçen yıl tanıttığı Galaxy M30 modelinde de aynı işlemciyi telefonunda kullanmıştı. Galaxy M21, yerine geleceği model olan Samsung Galaxy M20’de Exynos 7904 adındaki işlemciyi kullanılmıştı.

Hakkında sınırlı bilgiye sahip olduğumuz Galaxy M21 modelinin 24 megapiksel çözünürlüğündeki kamera ile birlikte ikili bir kamera biçiminde sunulacak ve 5 megapiksellik derinlik sensörü ile birlikte gelecek. Bununla birlikte kullanıcılara 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği sunulacak. Son olarak, sızan raporlardan ortaya çıkan bilgilere göre Samsung Galaxy M21, Android 10 ile birlikte gelecek. Ayrıca siyah, yeşil ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak.