Google Fotoğraflar Kilitli Klasör

ABD merkezli teknoloji devi Google, ‘Fotoğraflar’ uygulamasına ‘Kilitli Klasör’ isimli yeni bir özellik getireceğini duyurdu. Kullanıcıların, söz konusu özellik aracılığıyla ‘Fotoğraflar’daki özel görselleri güvenli bir klasörde saklayabileceği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Google, kısa bir süre önce online olarak gerçekleştirdiği ‘Google I/O’ etkinliğinde bulut tabanlı fotoğraf uygulaması ‘Fotoğraflar’a ‘Kilitli Klasör’ isimli yeni bir özellik ekleyeceğini duyurdu. Söz konusu özellik sayesinde, kullanıcıların ‘Fotoğraflar’daki özel ve kimsenin görmesini istemedikleri görsellerini güvenli bir klasörde saklayabileceği belirtildi. Aktarılan detaylara göre; özelliğin kullanıcı beğenisine sunulmasının ardından uygulamaya, yeni bir kilitli klasör açma seçeneği gelecek. Kullanıcılar, daha sonra dilerlerse özel fotoğraf ve videolarını bu kilitli klasöre taşıyabilecek.  

Kilitli klasöre taşınan medya dosyası, ‘Fotoğraflar’ uygulamasının ana akışından kaldırılacak. Bu sayede; ilgili fotoğraf ve videoları, kullanıcıların kendisi istemediği sürece başka kimse görüntüleyemeyecek.  

Google Fotoğraflar ‘Kilitli Klasör’ özelliği, başlangıçta yalnızca ‘Pixel’ telefonlarda kullanıma sunulacak 

Google Fotoğraflar Kilitli Klasör Özelliği

Diğer yandan; Google ‘Fotoğraflar’ uygulamasına eklenecek olan ‘Kilitli Klasör’ özelliği, başlangıçta yalnızca ‘Pixel’ telefonlarda kullanıma sunulacak. 2021 yılı sonlarına doğru ise daha fazla sayıda ‘Android’ telefon, özelliğe erişim sağlayabilir hale gelecek. Diğer yandan; söz konusu özellik, ‘Android’ işletim sisteminde kullanıma sunulan pek çok üçüncü parti uygulamada halihazırda yer alıyordu. Benzer şekilde, Samsung da aynı özelliği ‘Güvenli Klasör’ adı altında birkaç yıl önce kullanıcı beğenisine sunmuştu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Fotoğraflar’a Kolaj Desteği Eklendi

Google Fotoğraflar’da Renk Parlatma Özelliği Ücretli Olacak

Google Fotoğraflar’ın Tasarımı Değişiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz