Okuma Süresi
2 dakika

Samsung’un gelecek hafta görücüye çıkarmaya hazırlandığı serisi Galaxy S20’ ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Güney Koreli teknoloji devi yeni akıllı telefon serisinde aynı anda 3 farklı lensten fotoğraf çekebilmeyi ve böylece 3 ayrı fotoğraf oluşturabilmeyi sağlayan bir kamera teknolojisi kullanacak.  

Samsung’un gelecek hafta kullanıcı beğenisine sunması beklenen yeni akıllı telefonu ‘Galaxy S20’ ile ilgili, çeşitli sosyal medya hesapları ve teknoloji siteleri aracılığıyla pek çok detay sızdırılmıştı. 2002 yılında kurulan ve dünya genelinde 6.5 milyondan fazla üyesi olan mobil yazılım geliştirme topluluğu XDA Developers’ın yazarı Max Weinbach, sızdırılan bilgiler arasına bir yenisini daha ekledi. Weinbach’ın iddiasına göre Samsung, ‘Galaxy S20’ serisinin tüm telefonlarında ana lens, ultra geniş açı lens ve telefoto lens olmak üzere toplamda 3 ayrı lensten aynı anda 3 ayrı fotoğraf çekebilmeyi sağlayan “QuickTake” isimli bir kamera teknolojisi kullanacak. 

Paylaşılan detaylara göre, kullanıcılar fotoğrafı çekmek üzere ilgili butona tıkladıklarında serideki telefonlar her bir lensten ayrı bir fotoğraf çekecek. Sonrasındaysa galeriye gidildiğinde kullanıcı, hangi fotoğrafı tutmak istediğine kendisi karar verebilecek.  

 

Detayları sızdırılan özellik, kısa bir süre içerisinde pek çok teknoloji tutkunu tarafından LG’nin “V40 ThinQ” ile kullanıcı beğenisine sunduğu “Triple Shot” özelliğine benzetildi. Seul merkezli teknoloji devinin 3 kameralı “V40 ThinQ” modeli de benzer şekilde kullanıcıların, bu kamera modunu açtıkları zaman aynı anda her bir lensten fotoğraf çekebilmelerini mümkün hale getiriyordu. Bu özelliğin yanında model, kullanıcılar için bu fotoğrafları derleyerek kısa bir video da oluşturabiliyordu. “Galaxy S20” serisinin ise bunu, Samsung’un “Single Take” adını vereceği söylenen başka bir kamera özelliğiyle yapacağı düşünülüyor. 

Markanın, “Super ISO” terimi için hak talebinde bulunduğu da söylenmişti

Kısa bir süre önce, “LetsGoDigital” isimli internet sitesi tarafından Samsung’un İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi’ne “Super ISO” terimi için marka hakkı talebinde bulunduğu da iddia edilmişti. Düşük ışık şartlarında çekilen fotoğrafların kalitesini artırmayı sağlayan ISO değerini geliştirmekle ilgili planları olduğu görülen Güney Koreli teknoloji devinin, haklarını talep ettiği özelliği yeni bir özellik olarak Galaxy S20” serisinde kullanıp kullanmayacağı ise henüz net olarak bilinmiyor. Markanın özelliği, sadece gece çekiminin kalitesini artırmak için halihazırda var olan “Gece Modu”na ek olarak seriye ekleyebileceği de tahmin ediliyor.  

Samsung Galaxy S20 ailesinin tüm özellikleri sızdırıldı!

Samsung Galaxy S20 Plus ortaya çıktı