Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tibet’e sıçramasıyla birlikte tüm Çin anakıtasına yayılan corona virüsü salgını sebebiyle Samsung, önümüzdeki aylarda kullanıcıya sunmayı planladığı Galaxy S20’nin aksesuarlarının çıkışını erteleyecek.

Samsung, Galaxy S20 serisini 11 Şubat’ta San Francisco’da düzenleyeceği Unpacked etkinliğinde tanıtacak. Şirketin yeni serisiyle birlikte, Galaxy S20’nin çeşitli aksesuarlarının da aynı etkinlikte yayınlanması bekleniyordu. Ancak Çin’den tüm dünyaya yayılmaya başlayan corona virüsü salgını, Galaxy S20’nin aksesuarlarını da etkiledi. MobileFun’da yer alan habere göre, merakla beklenen Galaxy S20’nin aksesuarlarında gecikme yaşanabilir. 

MobileFun’da yer alan habere göre tedarikçiler, şirketlere gecikme haberleri göndermeye başladı. Akıllı telefon aksesuarlarının büyük bir kısmı dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’de üretiliyordu. Söz konusu gecikme mesajları Samsung’u da etkiledi. Dolayısıyla Samsung Galaxy S20 almak isteyenler, kılıf ve ekran koruyucu almak için salgının bitmesini beklemek zorunda kalabilirler. 

Yine aynı haber sitesinde yer alan bilgilere göre, Galaxy S20’nin çıkışında akıllı telefona ait aksesuarlar bulunacak ancak bunların sınırlı sayıda olacak.

Corona virüsünün henüz tedavisinin bulunmamış olması işlerin ne zaman normale döneceğini tahmin etmek konusunda hem ülkeleri hem de şirketleri oldukça zorluyor. 

Corona virüsü yayılmaya devam ediyor

Edinilen son bilgilere göre corona virüsü sebebiyle hayatını kaybeden insan sayısının 170’e ulaştığını gösteriyor. Virüsten etkilendiği doğrulanan kişi sayısı ise 7 binin üzerine çıktı. 

Dünya Sağlık Örgütü, Corona virüsü salgını sebebiyle acil durum ilan etti!

Corona virüsünün ana kaynağı hakkında resmi açıklama