Samsung, “Galaxy Tab S6” isimli tablet modelinin geliştirilmiş versiyonunu görücüye çıkardı. Galaxy Tab S6 5G” ismini alan model, kendinden önceki modelle aynı teknik özelliklere sahip olsa da 5G destekli olması dolayısıyla şu ana kadar tanıtılan ilk 5G uyumlu tablet olmuş oldu. Teknoloji devi, yeni tabletini şimdilik sadece Güney Kore’de piyasaya sürmeyi planlıyor.  

Samsungen popüler ürünlerinden biri olan “Galaxy Tab S6” tabletinin geliştirilen yeni modelini resmi olarak tanıttı. Güney Koreli teknoloji devi, bu hamlesiyle birlikte dünyanın 5G uyumlu ilk tabletini kullanıcı beğenisine sunmuş oldu. Şirket tarafından görücüye çıkarılan “Galaxy Tab S6 5G” isimli modelin, 5G desteği hariç teknik olarak kendinden önceki modelden farksız olması pek çok teknoloji-severin dikkatini çekti. 

Geliştirilen model olan “Samsung Galaxy Tab S6 5G”, önceki modele benzer şekilde 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı bulunduruyor. Bununla birlikte model, 10.5 inç boyutunda bir OLED HDR ekran ve “Snapdragon 855” işlemciyle kullanıcı beğenisine sunuluyor. Modelle birlikte kullanıcıya teslim edilecek olan dijital kalem ise var olan modellerdeki kalemlerle aynı özellikleri içeriyor.  

Şirket, ürünü Güney Kore’de 30 Haziran tarihinde piyasaya sürecek

Teknoloji devinin Güney Kore’de 30 Haziran tarihinde piyasaya süreceği “Galaxy Tab S6 5G”, halihazırda var olan modeldeki gibi orijinal Wi-Fi ve LTE teknolojilerini destekleyecek. Fakat, “Galaxy Tab S6”dan farklı olarak bir “Snapdragon X50 5G” modeme de sahip olacak. 

Samsung, “Galaxy Tab S6 5G”yi şimdilik sadece Güney Kore’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Ürün fiyatının yaklaşık 848 dolar olacağı düşünülüyor. Teknolojinin devinin, ürünü ileri bir tarihte dünya pazarına genişletip genişletmeyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Samsung Galaxy Z Flip’in teknik özellikleri sızdırıldı