Okuma Süresi
2 dakika

Birçok kaynak, Samsung’un akıllı telefonlarla ilgili 2023 stratejisinin sızdırıldığını iddia etti. Buna göre şirket, başta S23 olmak üzere pek çok telefonun fiyatına zam yapmayabilir.

Samsung’un bu yıl tanıtılacak yeni amiral gemisi telefonu S23 hakkında birçok sızıntı şimdiden ortaya çıktı bile. Telefonun tanıtım görsellerinden lansman tarihine ve lansman rengine kadar birçok detay belli oldu.

Bugün ise telefonun fiyatı hakkında ciddi bir iddia ortaya atıldı. Her yıl gittikçe artan akıllı telefon fiyatlarına rağmen Samsung, S23’ün fiyatını sabit tutabilir.

S23, 2023’ün En Ucuz Amiral Gemisi Telefonu Olabilir

Birçok farklı kaynaktan gelen bilgilere Samsung, 2023 yılı için akıllı telefon alanında büyük bir strateji değişikliğine gidiyor. Bu değişiklikte Samsung, bu yıl çıkacak pek çok modelinin fiyatını sabit tutarak kaliteli ve uygun fiyatlı” Android telefonları kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Sızdırılan raporlara göre Güney Koreli teknoloji devi, bu plana S23’ü de dahil edecek.

25 Şubat 2022’de tanıtılan S22, S22+ ve S22 Ultra’nın çıkış fiyatları sırasıyla 749 dolar899 dolar ve 1049 dolardı. Eğer sızdırılan belgeler gerçeklik taşıyorsa S23 serisini de bu fiyatlarla ya da çok yakın fiyatlarla görebiliriz. Samsung bu hamlesiyle hem yeni iPhone’lara hem bu yıl içinde çıkacak diğer Android telefonlara karşı güçlü bir avantaj elde edebilir.

Tüm bunların yanı sıra Samsung bu hamlesiyle akıllı telefon piyasasına yeni bir fiyat yarışı başlatarak bu yıl çıkacak telefonların fiyatlarının aşağı çekilmesinde önemli bir rol oynayabilir. Bu rekabet hamlesi, kullanıcıların fazlasıyla işine yarayabilir gibi gözüküyor.

Samsung S23’ün Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Özellikleri

Ekran ve Tasarım

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler ve sızıntılar doğrultusunda Galaxy S23, Galaxy S22 ile genel anlamda aynı tasarıma sahip olacak. 6.1 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek olan cihaz, 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunacak. Bu telefondaki en önemli iyileştirmelerden bir tanesi ise parmak izi okuyucu olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, bu telefonda Qualcomm 3D Sonic Max isimli parmak izi okuyucu sensörü kullanacak. Bu sensör, parmak okuma alanını önemli ölçüde iyileştirecek.

Galaxy S23’ün arka tasarımına baktığımızda, Galaxy 22’ye kıyasla önemli bir değişiklik göreceğiz. Şirket muhtemelen, kameranın çevresindeki çerçeveyi kaldırarak yerine 3 adet kamera çıkıntısı bizleri karşılayacak.

Performans

Samsung, bugüne kadar piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonlarda hem Exynos hem de Snapdragon işlemciler tercih etti. Fakat bu sefer bu durum değişecek gibi duruyor. İddialara göre Samsung, artık dünyanın her yerinde Snapdragon işlemciler kullanacak. Galaxy S23 ailesinde ise Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2‘yi göreceğiz. Bu telefonun 25 watt hızlı şarj destekli 3.885 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği düşünülüyor.

Kamera

Samsung Galaxy S23, muhtemelen üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Bu kamera kurulumunda 108 MP çözünürlük sunan bir ana arka kamera olacak. Bu ana kameraya 12 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera ile 10 MP çözünürlük sunan telefoto kamera sunması da muhtemel. Telefoto kameranın 10x yakınlaştırmaya imkân tanıması bekleniyor. Bu arada yapay zeka da her zamankinden çok daha gelişmiş olacak gibi duruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz