Samsung’un 2021 yılında kullanıcı beğenisine sunması beklenen Galaxy S21 ailesi hakkında ortaya yeni bilgiler çıktı. Şirketin merakla beklenen Galaxy S21 serisi, Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en üstte Galaxy S21 Ultra modelleri ile satışa sunulacak. 

Samsung’un yeni akıllı telefon serisi Galaxy S21 hakkında ortaya yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. OnLeaks tarafından yayınlanan yeni sızıntılarda Galaxy S21’in tasarımı da belli oldu. Söz konusu tasarımda, cihazın genel hatları ve kamera modülleri paylaşılmış. 

CAD tabanlı render görüntüleri paylaşılan Samsung Galaxy S21’in kamera modülünde şirketin daha önce pek kullanmadığı bir tasarım görüldü. Görüntüler Samsung’un yeni akıllı telefon serisinde kullanılan kamera kurulumunun şu an olduğu gibi dikdörtgen değil köşeleri kaplayan kıvrımlı bir yapıda olabileceğini ortaya çıkarıyor. Kamera modülü, telefonun sol üst köşesine yapışık bir konumda yer alırken telefonun flaşıysa kurulumun dışında görülüyor.

Samsung Galaxy S21’in Render görüntüleri:

OnLeaks’te paylaşılan Samsung Galaxy S21’in render görüntülerinin geri kalanı ise, şirketin şu an bulunan amiral gemisi serisine oldukça benziyor. Render görüntüleri ortaya çıkan Galaxy S21 serisinin boyutları da paylaşıldı. Görüntüleri üreten Steve Hemmerstoffer Galaxy S21’in boyutlarının 151,7 mm x 71,2 mm x 7,9 mm ebatlarında olacağı bilgisini verdi. Cihazın kalınlığının ise 9 mm’ye ulaştığını belirtti. 

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında ortaya daha önce çıkan bazı sızıntılara göre, cihazlar güçlerini Güçlerini 5 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 875 ile Exynos 2100 yonga setlerinden alacak. AMOLED panellerle gelmesi beklenen yeni seride bir ekran altı parmak izi okuyucusunun yer alacağı da biliniyor. Şirketin yeni cihazlarında 3.5 mm’lik kulaklık girişine yer vermeyeceği de edinilen bilgiler arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra Samsung’ta sık sık gördüğümüz delikli ekran kullanımının yeni seride de olacağı ve ön kameranın bu deliğe yerleştirileceği de belli oldu.

Bunların yanı sıra Samsung’a yakınlığıyla anılan Ice Universe, daha önce ortaya çıkan sızıntılarda yer aldığı gibi yeni seride 65W’lık hızlı şarjın yer almayacağını ve bunun yerine Galaxy S21’de 45W’lık bir hızlı şarj desteğinin bulunacağı aktarıyor. Yine daha önce söylendiği gibi 144 Hz ekran tazeleme oranın bulunmayacağı bilgisi Ice Universe tarafından aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Yeni ‘Galaxy M31s’ Akıllı Telefon Modelini Türkiye’de Ön Siparişe Sundu!

Samsung, ‘Galaxy Fit 2’ Akıllı Bileklik Modelini Kullanıcı Beğenisine Sundu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz