Samsung’un yeni bir akıllı telefon patenti ortaya çıktı. Patentte, şirketin yeni katlanabilir akıllı telefonunu iki farklı katman biçiminde tasarlaması önemli tasarım avantajlarına olanak sağlıyor. Samsung ’un yeni katlanabilir akıllı telefon patenti ortaya çıkmış olsa da cihazın seri üretim aşamasına geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor.

LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan ve Samsung’un aldığı yeni akıllı telefonu olduğu belirtilen patentte, şirketin farklı bir tasarım kullanacağı ilk bakışta göze çarpanlar arasında yer alıyor.  Samsung, iki farklı katman halinde tasarladığı yeni akıllı telefonunda bu şekilde kamera kurulumu gizlenmiş oluyor. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, bu zamana kadar tüketici beğenisine sunduğu akıllı telefonlarda katlanabilir akıllı telefonları direkt olarak katlıyordu. Ancak ortaya çıkan yeni patentte, Samsung ’un katlanabilir akıllı telefon modellerine yeni bir bakış açısı eklediği görülüyor. Şirketin doğrudan katlamaktan ziyade, yeni patentte akıllı telefonunu yarı katlanır gibi görünen bir yapıda çalışıyor. Cihaz bu sayede, kamera kurulumunu gizliyor bunun yanı sıra diğer yandan açıldığında ekstra hoparlör imkanı sunuyor.

Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı telefon patenti:

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefon modelinde tasarım açısından dikkat çeken bir diğer şey ise, cihazın köşeli bir yapıda olması oldu. Samsung’un köşeli hatlara sahip olan yeni akıllı telefonunun patenti akıllara, yıllar sonra köşeli kenarlarla geri dönen yeni iPhone serisini getirdi. Ancak bu patentin üretim aşamasına geçip geçmeyeceği ve ne gibi değişikliklerin yaşanacağı elbette ki bilinmiyor. Bu sebepten ötürü, firmadan gelecek resmi bir açıklamaya kadar net konuşmak doğru olmaz. Ancak, keskin iPhone kenarlarından hoşlanan Android tüketicilerinin böyle bir durumdan memnun olacağı tahmin edilebiliyor.

Samsung’un patentinde, katlanabilen telefonun dışında, tamamen düz bir katman bulunuyor. Bu katmanın arka kamera kurulumu ve telefonun iç katmanına eklenen ekstra hoparlörleri gizliyor. Rezonans alanı oluşturmak amacıyla gizlenen hoparlörlerin ne yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

Şirketin yeni köşeli kenarlı katlanabilir akıllı telefon patentinde, cihazda polimer ekran kullanıldığı belirtiliyor. Şirket, Galaxy Fold’dan sonra bu ekranı kullanmayı tercih etmemişti. Samsung son olarak ultra ince cam teknolojisiyle katlanabilir ekranlı telefonlarını piyasaya sunmuştu. Bu noktada şirketin patenti gerçekleştirmesi durumunda cihazlarda cam kullanabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:

Samsung Galaxy S21’in Tasarımı Sızdırıldı

Şarj Et ve Prize 2 Gün Veda Et: 7000 mAh Bataryalı Samsung Galaxy M51 İnceleme (Video) 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz