LG Kıvrılabilir Televizyon

LG, kıvrılabilir televizyon modeli ‘LG Signature OLED R’ı Güney Kore’de satışa sunduğunu duyurdu. Cihaz, Güney Kore’nin merkezi noktalarında yer alan 7 ‘premium’ tüketici elektroniği mağazasında kullanıcı beğenisine sunuldu.  

LG, kıvrılabilir televizyon modeli ‘LG Signature OLED R’ı Güney Kore’de satışa çıkardığını duyurdu. 87 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan cihaz, Güney Kore’nin merkezi noktalarında yer alan 7 ‘premium’ tüketici elektroniği mağazasında kullanıcı beğenisine sunuldu. Şirket; ‘LG Signature OLED R’ın en iyisini talep eden, oyunun kurallarını değiştiren ve yeniliğin gerçek değerini anlayabilen müşteriler tarafından takdir edilecek bir başyapıt olarak tanımlandığına işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; zarifliği ve estetik görünüşünün yanı sıra, kıvrılabilir OLED ekranının yumuşak hareketiyle de dikkat çeken model, LG’nin Güney Kore’deki gelişmiş “Gumi” tesisinde üretiliyor. Üretimdeki özenin, fırçalanmış alüminyum kasadan Kvadrat of Denmark imzalı şık ve modern yün hoparlör kapağına kadar cihazın her detayında göründüğü ifade ediliyor. ‘Signature Black’, ‘Moon Grey’, ‘Topaz Blue’ ve ‘Toffee Brown’ olmak üzere toplamda 4 kaplama rengi seçeneğiyle piyasaya sürülen televizyonda; alüminyum tabana bir isim veya mesaj yazdıran kullanıcılar, ünitelerini daha da kişiselleştirebiliyor. 

‘LG Signature OLED R’ın ayrıca; üstün görüntü kalitesi sağlamak için kendinden aydınlatmalı piksel teknolojisinden ve bağımsız karartma kontrolünden yararlanan, pürüzsüz ve 65 inç büyüklüğünde esnek bir OLED ekrana sahip olduğu belirtiliyor. Gelişmiş bir donanıma da sahip olduğu ifade edilen televizyonun kıvrılabilir tasarımı, düğmeye dokunarak gözden kaybolabilme niteliği sayesinde TV ile çevresindeki alan arasındaki ilişkiyi yeniden tanımlıyor. 

‘LG Signature OLED R’ kıvrılabilir televizyon modeli, üç farklı görüntüleme formatına dönüşebiliyor

LG Signature OLED R Kıvrılabilir Televizyon

Diğer yandan; ‘LG Signature OLED R’ kıvrılabilir televizyon modelinin tasarımı, kullanıcıları duvarın sınırlamalarından da kurtarıyor. Model ayrıca, kullanıcılara kalıcı olarak yer ayırmak zorunda kalmadan yaşam ortamlarını düzenlemelerine olanak tanıyor. Cihazın; ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ olmak üzere üç farklı görüntüleme formatına dönüşebilme özelliği bulunduğu ifade ediliyor. 

‘LG Home Entertainment Company’ Başkanı Park Hyoung-sei, konuya ilişkin açıklamasında; “LG SIGNATURE OLED R’de gösterilen teknolojik ve tasarım yeniliğinin kusursuz birleşimi, gerçekten bir sanat eseri olarak adlandırılmayı hak eden eşi görülmemiş bir başarıdır. Televizyonun ne olduğunu yeniden tanımlayan bu benzersiz gerçek lüks ürün, farklılaştırılmış bir kullanıcı deneyimi ve alan hakkında yeni bir düşünme yöntemi sunarken, LG’nin premium TV pazarındaki liderliğini bir kez daha teyit ediyor” ifadelerini kullanıyor. Modelin Güney Kore pazarı dışında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Şarj Süresiyle İlgi Çeken realme 7 Pro’nun Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Huawei, ‘Mate 40’ Serisi ile İlgili Yeni Bir Tanıtım Videosu Paylaştı 

Instagram, Influencer Paylaşımlarındaki Gizli Reklamları Tespit Eden Yeni Bir Algoritma Geliştiriyor 

Lewis Hamilton, LG Signature’ın Küresel Marka Elçisi Oldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz