Salı, Ocak 19, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

Samsung, PC Olmadan Çalışabilen Akıllı Monitör Modelini Satışa Sundu 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, PC olmadan çalışabilen akıllı monitör modelini dünya genelinde satışa sunduğunu duyurdu. Çok yönlü özellikleri ile dikkat çeken Samsung ‘Akıllı Monitör’ün; “her şeyi yapabilen” ekranı sayesinde evde çalışma, öğrenme ve eğlence konusunda kullanıcılara büyük kolaylık sunduğu ifade edildi.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, PC olmadan çalışabilen akıllı monitör modelini küresel çapta satışa sunduğunu duyurdu. Çok yönlü özellikleri ile dikkat çeken cihazın; “her şeyi yapabilen” ekranı sayesinde evden çalışma, öğrenme ve eğlence konusunda kullanıcılara önemli bir kolaylık sunduğu ifade edildi. Samsung Electronics Görsel Ekranlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hyesung Ha, konuya ilişkin açıklamasında “Dünya çapında iş, eğitim ve eğlence ev merkezli faaliyetlere dönüştü. Bu yeni normalle birlikte, çoğu göstergenin dijital faaliyetlerde artışa işaret etmesi ve birçok insanın teknolojiyi evde kullanma biçimlerini yeniden düşünmesi şaşırtıcı değil. Yeni ‘Akıllı Monitör’ümüzle biz de bu talebe doğrudan cevap veriyoruz. Bu ekran her şeyi bir arada sunduğundan, tüketiciler artık şu veya bu özellik için farklı ekranlar arasında bir tercih yapmak zorunda kalmayacak” ifadelerine yer verdi. 

Aktarılan detaylara göre; PC bağlantısına gerek kalmadan Wi-Fi üzerinden ‘Microsoft Office 365’ uygulamalarını çalıştırabilen monitör ile kullanıcılar, yine PC’ye ihtiyaç duymadan doğrudan bulut sistemindeki belgelerini görüntüleyebiliyor ve üzerlerinde değişiklikler yaparak kaydedebiliyor. ‘Uzaktan Erişim’ özelliği ayrıca, kullanıcıların bir bilgisayardan kablosuz ve uzaktan bağlantıyla dosyalara erişmesine veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntülemesine de olanak tanıyor. Artık evde çalışan, eğitim alan ve eğlenen günümüz tüketicilerinin yeni ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ‘Samsung Akıllı Monitör’; mobil ve PC bağlantısı, uzaktan çalışma ve öğrenme özelliklerinin yanı sıra, Samsung’un “Akıllı TV” platformunda yerleşik olarak bulunan eğlence merkezi ‘Smart Hub’ı da sunuyor. 

Samsung ‘Akıllı Monitör’, ‘Bixby’ entegrasyonu sayesinde sesli talimatla yönetilebiliyor

Samsung Akıllı Monitör

Bununla birlikte; yeni Samsung ‘Akıllı Monitör’, hem PC’ler hem de akıllı telefonlar için çok sayıda bağlantı seçeneği sunuyor. Kullanıcılar; ‘Tap View’, ‘App Casting’ veya ‘Apple AirPlay 2’yi kullanarak kişisel mobil cihazlarını bir dokunuşla ekrana bağlayabiliyor. Bir mobil cihaz kullanarak masaüstü deneyimine erişebilmek için kullanıcılar ayrıca, “Samsung DeX” ile de bu monitöre bağlanabiliyor. 

Uzaktan çalışma ve öğrenme işlevlerine yönelik olarak ekran, PC bağlantısına gerek kalmadan Wi-Fi üzerinden ‘Microsoft Office 365’ uygulamalarını da çalıştırabiliyor. Bu sayede kullanıcılar; doğrudan bu monitör üzerinden, bulut sistemindeki belgelerini görüntüleyebiliyor ve üzerlerinde değişiklikler yaparak belgelerini kaydedebiliyor. ‘Uzaktan Erişim’ özelliği ayrıca, kullanıcıların bir bilgisayardan kablosuz ve uzaktan bağlantıyla dosyalara erişmesine veya bir dizüstü bilgisayardaki içeriği görüntülemesine olanak tanıyor. Birden çok USB bağlantı noktası ve ‘Bluetooth 4.2’ ek bağlantı esnekliği sunarken ekranda, yerleşik çift kanallı hoparlör de bulunuyor. 

Diğer yandan; kullanıcılar, işlerini bitirdiğinde monitör, aynı zamanda Samsung’un ‘Smart Hub’ından içerik akışı yapabilen bir eğlence merkezi olarak da işlev görüyor. Kullanıcılar, monitörün uygulama mağazasındaki Netflix, HBO ve YouTube gibi platformlar üzerinden diledikleri içeriklere herhangi bir PC veya mobil cihaz bağlantısına gerek duymadan erişebiliyor. Cihazın izleme için kısayol tuşlarını içeren uzaktan kumandasıyla, içeriğe kolayca erişim sağlanabiliyor. ‘Bixby’ entegrasyonu sayesinde ise ekran, sesli talimatla yönetilebiliyor. 

Samsung ‘Smart Monitör’, iki farklı modeliyle piyasaya sürülüyor

Samsung Smart Monitör

Paylaşılan diğer bilgilere göre; ‘Akıllı Monitör’, görüntülemeyi daha rahat hale getirmek için tasarlanmış bir teknolojiye de sahip olma niteliği taşıyor. ‘Uyarlanabilir Görüntü’ özelliği, oda koşullarına göre parlaklığı ve renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayarak her türlü izleme ortamı için görüntü kalitesini optimize ediyor. Bu sayede, her ortamda en rahat izleme deneyimi sağlanırken uzun süreli kullanımlarda dahi gözü konforu sağlanabiliyor. Monitörün ayrıca, mavi ışığı azaltan özel bir göz koruma moduna da sahip olduğu ifade ediliyor. 

Bunun yanında monitör, iki farklı modeliyle piyasaya sürülüyor. ‘M7’ modeli, 32 inçte ‘Ultra Yüksek Çözünürlüğü (UHD)’ desteklerken ‘M5’ modeli ise 32 inç ve 27 inçlik seçenekleriyle ‘Full HD (FHD)’ çözünürlük sunuyor. Samsung ‘Smart Monitör’ modellerinin; 16 Kasım’dan itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Çin’de satışa sunulduğu belirtiliyor. Şirket, Kasım sonundan itibaren lansman kapsamını Türkiye de dahil farklı pazarlara doğru genişletmeyi planladığına işaret ediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Ön Kamera ile Gelebilir 

Samsung, ‘Q950T’ QLED 8K Akıllı TV Modelini Tanıttı  

2020 Yılında Çıkan Samsung TV Modelleri İçin ‘Google Asistan’ Desteği Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR