Facebook BAŞLAT Programı
Okuma Süresi
3 dakika

Facebook, ‘Hello Tomorrow Türkiye’ iş birliğiyle teknoloji girişimlerine yönelik ‘BAŞLAT’ isimli bir programı hayata geçiriyor. Çeşitli kategorilerden erken aşama teknoloji girişimlerini geliştirmeyi hedefleyen ve 28 girişimin katılım hakkı kazandığı programın lansmanının, 8 Şubat tarihinde düzenlenecek çevrim içi bir etkinlik ile gerçekleştirileceği ifade ediliyor.  

Facebook,Hello Tomorrow Türkiye’ iş birliğiyle teknoloji girişimlerine yönelik ‘BAŞLAT’ isimli bir programı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çeşitli kategorilerden erken aşama teknoloji girişimlerini geliştirmeyi hedefleyen ve 28 girişimin katılım hakkı kazandığı programın lansmanının, 8 Şubat tarihinde düzenlenecek çevrim içi bir etkinlik ile gerçekleştirileceği ifade ediliyor. Açılış konuşmasını TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın yapacağı lansman etkinliğinde, teknoloji gazetecisi Timur Sırt moderatörlüğünde bir yatırımcı paneli de düzenleneceği belirtiliyor. Panelde ayrıca; ScaleX Ventures Yönetici Ortağı Dilek DayınlarlıDiffusion Capital Partners Partneri Alper Karagöz ve Sankonline Fon Yöneticisi Esranur Kaygın’ın, ‘BAŞLAT’ programı başvuru kategorilerindeki sektörlerin geleceğini, bu sektörlerdeki yatırım durumlarını ve yatırım kriterlerini ele alacağı dile getiriliyor. 

Aktarılan detaylara göre; ‘BAŞLAT’ programı, programa katılmaya hak kazanan girişimlere program boyunca pazarlama, Ar-Ge ve inovasyon gibi çeşitli konularda alanının uluslararası uzmanlarından eğitim ve birebir mentorluk fırsatları sağlayacak. Ayrıca programa katılan girişimler, ‘Deep Tech Öncüleri (Deep Tech Pioneers)’ topluluğuna katılma şansı yakalayacak. Bunlara ek olarak; program sonunda, programdaki beş sektör kapsamında teknoloji trendlerine yönelik öngörülerin yer aldığı, Türkiye’de ve dünyada çığır açan inovasyonların bilimsel ve teknoloji odaklı araştırmasının yapılacağı sektörel raporlar sunulacak. ‘Facebook’ ve ‘Hello Tomorrow Türkiye’; ‘BAŞLAT’ programı ile girişimlerin olası yatırım fırsatlarına erişmesini, uluslararası iş ortaklıklarına ve yeni müşterilere ulaşma potansiyelini ve stratejik partnerliklerini desteklemeyi hedefleyecek. 8 Şubat günü saat 16.30-18.30 arasında yapılacak lansman etkinliğine katılmak isteyen kişilerin, bu adresi ziyaret ederek kayıt yaptırması gerekecek.  

Hello Tomorrow Türkiye Kurucu Başkanı, ‘BAŞLAT’ girişim programı ile ilgili açıklama yaptı

BAŞLAT Girişim Programı

Paylaşılan diğer detaylara göre, kapsamlı bir tasarıma sahip olan programa katılma hakkı kazanan girişimler; Akıllı Şehirler, Dijital Sağlık, Eğitim Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Veri & Siber Güvenlik alanlarında faaliyet gösterme, bilimsel olarak kanıtlanmış bir teknoloji geliştirme veya var olan teknolojiyi yüksek etki yaratabilmek için iyileştirme ve geliştirdiği teknoloji ile sosyal bir fayda uyandırma kriterleri doğrultusunda belirlendi. Konuya ilişkin açıklama yapan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörü, teknoloji girişimleri konusunda Türkiye’nin büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu dile getirdi. 

Pekyörü, açıklamasında ayrıca “Yerli girişimlere topluluk kurmaları için ihtiyaç duydukları gücü sağlamak en büyük önceliklerimizden biri. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz bu program aracılığıyla girişimcilere eğitimleri ve büyümeleri için destek sağlayarak ülkemizdeki girişim ekosistemini anlamlı sorunları çözmek üzere güçlendireceğiz” ifadelerine yer verdi.  

Hello Tomorrow Türkiye Kurucu Başkanı Timur Topalgökçeli de benzer şekilde, ‘BAŞLAT’ girişim programı ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada; Türkiye girişimcilik ekosisteminin, dünyanın en hızlı büyüyenleri arasında yer aldığı belirtildi. Topalgökçeli, daha sonra sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Son senelerde çok başarılı teknoloji girişimleri yerli ve uluslararası sahnelerde yer alarak büyük etki yaratmayı başardı. Bizim amacımız, Ar-Ge tabanlı teknoloji geliştiren girişimlere odaklanarak bu etkiyi daha da artırmak ve teknoloji üreten bir ekosisteme geçişimizi hızlandırmak. BAŞLAT ile bu zor yolu seçen girişimcilerimizin ihtiyaçlarına yönelik özel bir program tasarladık ve bu konuda uzman iki global kurumun güçlerini birleştirdik. Kendi araştırmalarımıza ve verilere dayanarak bir akademi oluşturduk. Bu doğrultuda, girişimciler olarak ufkumuzun sınırlarını bizim belirlediğimize inanıyoruz.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, ‘Zor Zanaat’ Sloganıyla Yeni Bir Eğitim Programı Başlattığını Duyurdu! 

Facebook, Sosyal Medya Yasası Kapsamında Türkiye’de Temsilci Atayacağını Açıkladı 

Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

Kişisel Verilerimizi En Çok Takip Eden Şirketler Listesinde Facebook Zirvede

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz