Ana Sayfa Teknoloji SmartThings Find Özelliği ile Galaxy Cihazlar Çevrimdışı Olsa Bile Bulunabilecek

SmartThings Find Özelliği ile Galaxy Cihazlar Çevrimdışı Olsa Bile Bulunabilecek

0
1707

Güney Kore merkezli Samsung, kullanıcıları için yeni bir özelliğini yayınladı. SmartThings Find isimli özellik sayesinde Samsung Galaxy kullanıcıları, çevrimdışı olsa dahi cihazlarını bulabilecek. 

Samsung, amiral gemisi serisi Galaxy Note 20’yi ağustos ayında düzenlediği bir etkinlikte tanıtırken SmartThings uygulaması için yeni özelliğini de duyurmuştu. Samsung, SmartThings uygulaması sayesinde kullanıcıların diğer Galaxy cihazlarını bulabileceğini belirtmişti.

Şirket şimdi ise yaklaşık olarak iki ay önce duyurduğu yeni özelliğinin yayınlandığını duyurdu. Android 8 ve üzeri işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda kullanıldığı belirtilen özellik SmartThings uygulaması üzerinden kullanılabilecek. Kullanıcıların nereye koyduğunu unuttuğu Galaxy cihazlarını bulmaya yarayan SmartThings cihaz bulma özelliği çevrimdışı olsa dahi cihazların yerini belirtiliyor. 

Samsung’un SmartThings Find ile Galaxy cihazları bulma özelliği, cihaz çevrimdışı bile olsa yerini tespit edebilmek için Bluetooth LE (Düşük Enerji) ve UWB (Ultra Geniş Bant) teknolojilerini kullanılıyor. Samsung’un Galaxy cihazları çevrimdışıyken bile bulmaya olanak tanıyan yeni özelliği SmartThings Find, Galaxy cihazlar 30 dakika çevrimdışı kaldığı takdirde, yakınlardaki cihazlara Bluetooth LE, sinyali gönderiyor. Bu sayede cihazını nereye koyduğunu hatırlamayan kullanıcılar, SmartThings Find özelliği sayesinde cihazlarının kaybolduğunu bildiriyor. Kullanıcıların Galaxy cihazlarını kaybettiğini bildirmesinin ardından ise cihaz Samsung’un veri tabanına ekleniyor. Böylece kullanıcılar Galaxy cihazları çevrimdışı olsa dahi bulunabiliyor.

Güney Kore merkezli şirket, SmartThings Find özelliği ile ilgili olarak bir de tanıtım videosu yayınladı. 

SmartThings cihaz bulma özelliği için yayınlanan video:

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Telefonlarına Spam Aramaları Engelleyen Özellik Ekleyecek

‘Sony’ ve ‘Samsung Display’in, Huawei İçin ABD’den Lisans Aldığı İddia Edildi 

Şarj Et ve Prize 2 Gün Veda Et: 7000 mAh Bataryalı Samsung Galaxy M51 İnceleme (Video) 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz