Ana Sayfa Haber Dünyanın Çalışma Koşulları En İyi 25 Çok Uluslu Şirketi Açıklandı: ‘Cisco’ İlk...

Dünyanın Çalışma Koşulları En İyi 25 Çok Uluslu Şirketi Açıklandı: ‘Cisco’ İlk Sırada! 

0
1911
Dünyanın En İyi Şirketi

‘Great Place to Work Enstitüsü’ tarafından gerçekleştirilen ‘2020 Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketleri’ araştırması kapsamında, dünyanın en iyi ilk 25 çok uluslu şirketi açıklandı. 92 ülkede gerçekleştirilen araştırma sonucunda oluşan listede; Cisco, DHL ve Hilton, ilk 3 sırada yer aldı.  

‘Great Place to Work Enstitüsü’ tarafından en iyi işverenleri belirlemek üzere yapılan ‘2020 Dünyanın En İyi Çok Uluslu Şirketleri’ araştırması kapsamında, dünyanın en iyi ilk 25 çok uluslu şirketi açıklandı. 92 ülkede gerçekleştirilen araştırmada, 10 milyon 200 bin çalışan temsil edildi. Araştırmaya, 10 binden fazla şirket dahil edildi. Çalışma kapsamında; ‘Great Place to Work’ modeline ait güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhundan oluşan boyutlar analiz edildi. 

Araştırma sonrası oluşturulan listede; Cisco, DHL ve Hilton, ilk 3 sıraya yerleşti. Üç şirket, dünyanın en iyileri arasında yer alma süreçlerine dair ilham verici hikayelerini paylaştı. Cisco’nun iş yerinde rekabet sorunları üzerinde aktif olarak çalışması ve iş birliğini destekleyici eğitimler yapması, global başarıyı beraberinde getirdi. DHL Express, çalışanların fiziksel ve duygusal refahını koruyarak yaşamlarını iyileştirme misyonunu derinleştirmesiyle ön plana çıktı. Hilton ise COVID-19’dan en çok etkilenen sektörlerden birinde bulunmasına rağmen, dünyanın en misafirperver şirketi olma misyonunu gerçekleştirecek kadar yenilik yapmış olması nedeniyle listede kendine yer buldu. 

Dünyanın En İyi Şirketi

Çalıştıkları şirketlerde kendilerini güven içinde hisseden çalışanların kurumlarının ekonomik performansını artırdığına dikkat çeken ‘Great Pleace to Work’ Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, konuya ilişkin açıklamasında “Çalışanlarıyla güçlü bir güven ilişkisi kurmayı başarmış kurum kültürüne sahip 25 çok uluslu şirket elde ettikleri bu büyük başarıyı dünya çapında duyurma fırsatı yakaladı. Herkes için harika bir iş yeri oluşturan şirketler, çalışanları için hayata geçirdikleri samimiyet, hakkaniyet, ayrım gözetmemek gibi insan odaklı uygulamalarla sektörlerinde örnek teşkil ediyor. Şirketler, kurum kültürü stratejileri ile çalışanlarının potansiyellerini ortaya çıkarırken, aynı zamanda çalışanlarını kurumun bir parçası olarak hissetmelerini sağlayarak verimliliği, bunun sonucunda da ekonomik performanslarını artırıyor. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde çalışanların ne düşündüğünü dinlemek, samimi ve açık iletişim kurmak şirketlere büyük kazanımlar sağlayacak” ifadelerine yer verdi. 

İşte dünyanın en iyi işverenleri! 

Dünyanın En İyi İşverenleri

Dünyanın en iyi işverenleri ve çok uluslu şirketlerinin belirlendiği tam liste ise şu şekilde: 

Sıra 

Şirket Adı 

1 

Cisco 

2 

DHL Express 

3 

Hilton 

4 

Salesforce 

5 

Stryker Corporation 

6 

Mars, Incorporated 

7 

The Adecco Group 

8 

Mercado Libre 

9 

SAS Institute Inc. 

10 

EY 

11 

Intuit, Inc. 

12 

SAP SE 

13 

Adobe 

14 

Admiral Group plc 

15 

AbbVie 

16 

Daimler Mobility AG 

17 

Dell Technologies 

18 

Cadence 

19 

Marriott International, Inc. 

20 

Volvo Group 

21 

Roche 

22 

Deloitte 

23 

Santander 

24 

Natura 

25 

Scotiabank 

 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Teknoloji Meraklılarının İzlemesi Gereken Filmler

Bilgisayar ve Telefon İçin En İyi Ücretsiz Wallpaper Siteleri

Netflix’te En Çok İzlenen Diziler Hangileri?

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz