Okuma Süresi
2 dakika

2010 – 2019 yılları arasında dünya çapında, Google Play ve App Store’dan en çok indirilen oyunlar açıklandı.

Akıllı telefonlar 2010 sonrasında iyice yaygınlaşarak hayatımıza girdi. Akıllı telefonlarla birlikte birçok uygulama ve oyun da hayatımıza girdi. Google play ve App Store’da birçok ücretsiz oyun sunuluyor ve bu oyunlar milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor.

App Annie, 2010-2019 arasında en çok indirilen oyunları açıkladı. Listede başı ücretsiz mobil oyunlar çekiyor fakat bu oyunların büyük çoğunluğu uygulama içi satın alma da sunuyor. App Store’da en çok indirilen oyunlar ve Google Play’de en çok indirilen oyunlar neler? Son on yılın en çok indirilen mobil oyunları şu şekilde: 

En Çok İndirilenler Oyunlar 2010-2019  

1- Subway Surfers:

Bir tren istasyonunda grafiti yaptığımız için bizi kovalayan, kızgın bir güvenlik görevlisinden kaçtığımız Subway Surfers en çok indirilenler listesinin başında. Bir dönem sonsuza kadar koşabildiğimiz bu oyun ve klonları ile dolmuştu marketler.  

2- Candy Crush Saga:

Şeker parçalarını eşleştirip puanlar kazandığımız bu oyunda farklı tasarlanmış bölümleri sayesinde uzun süreli oynanma süreleri sağlıyordu. Belli bir dönem herkesin oynadığı Candy Crush Saga zaman içerisinde, babalarımızın, annelerimizin oyunu haline gelmişti. 

3- Temple Run 2:

Yine sonsuza kadar koştuğumuz oyunlardan birisiydi Temple Run. Hazine avındanken peşimize takılan yaratıklardan kaçtığımız Temple Run 2 listenin 3. sırasında. 

4- My Talking Tom:

Öylediğimiz her şeyi daha ince ve komik bir sesle bize tekrar eden Tom, aynı zamanda bir sanal bebekti. Onu besliyor seviyor ve onunla oyunlar oynayabiliyorduk.  

5- Clash of Clans:

Savaş kampımızı kurduğumuz, askerler oluşturduğumuz bu oyun online yapısı sayesinde klanlara ve büyük savaşlara ev sahipliği yapabiliyordu. Strateji tabanlı olan Clash of Clans hem kamp kurmasıyla hem savaşa hangi askerleri götürmemiz ile çok farklı sonuçlar elde edebildiğimiz bir oyundu. 

6- Pou:

Yine bir sanal bebek oyunu. Pou şekliyle oyun hamurunu andıran tatlı bir karakterdi. İçerisinde sahip olduğu oyunlar ile birçok oyunu bünyesinde birleştiriyor ve düşük seviyeli sistemlerde rahatça çalışabildiği için tek taşta birkaç kuş vurmamızı sağlıyordu.  

7- Hill Climb Racing:

İki boyutlu yapısı, sinir bozan kontrolleri ile arabamızın dengesini sağlamaya çalıştığımız ve tepelerin üzerinden atladığımız bir oyundu Hill Climp Racing.  

8- Minion Rush: 

Universal Stüdyolarından çıkan Çılgın Hırsız serisinin sevimli karakterleri minyonlar ile sonsuza koştuğumuz bir oyundu. Temel mekaniği olarak diğer tüm koşu oyunlarıyla benzeşen Minion Rush 2010-2019 yıları arasında en çok indirilen 8. oyundu. 

9- Fruit Ninja:

Ustamızın izinde, havaya atılan meyveleri kesmeye, bombalardan uzak durmaya çalıştığımız,komboları, özel meyveleri ile büyük skorlara ulaşmayı hedeflediğimiz bir oyundu Fruit Ninja. 

10- 8 Ball Poll:

Gerçek hayatta oynamaktan zevk alınan bütün oyunlar dijital dünyaya geçiş yaptı. 8 Ball Poll’da bunlardan biri. Bir bilardo oyunu olan 8 Ball Poll, 2010-2019 yılları arasında en çok indirilen oyunlar listesinde 10. Sırada.  

PUBG Mobile 600 milyon indirilerek yeni bir rekora imza attı