En Güzel Animasyon Filmleri

Animasyon diğer adıyla canlandırma, teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle birlikte sinemadaki yerini daha da önemli hale getirdi. Genelde çocuklara yönelik içerik üreten bir sektör olarak görülse de son yıllarda yetişkinlerin de dikkatini çekmeye başladı. Yalnızca 2019’da Türkiye’de 56 animasyon film vizyona girdi. Peki son 2 yılın en iyi animasyon filmleri hangileri? Bu yazımızda ailenizle veya tek başınıza izleyebileceğiniz en güzel animasyon filmleri listesini derledik.

Hem zaman hem de ekonomik olarak diğer filmlere kıyasla daha avantajlı olması animasyon sinemasına yönelimi ve içerik çeşitliliğini arttırdı. 2018 ve 2019 animasyon filmlerine baktığımızda devam serisini gördüğümüz yapımlara yenileri de eşlik etti. Arşivin oldukça geniş olduğu animasyon sinemasında seçim yapmak zor olabiliyor. Bu nedenle biz de sizler için son 2 yılın en iyi animasyon filmleri neler sorusuna bir liste hazırladık. 

En Güzel Animasyon Filmleri

En iyi animasyon filmleri arasında Örümcek Adam, Oyuncak Hikayesi gibi seri filmler yer alıyor. İşte IMDb puanlarını da dikkate alarak hazırladığımız en güzel animasyon filmleri.

1) Gelecek Jenerasyon (2018) IMDb 6.6

Next Gen, çocuğunuzla birlikte izleyebileceğiniz bir bilim kurgu aksiyonu. Babası henüz küçükken evi terk eden Mia’nın kaçak bir savaş robotuyla kurduğu arkadaşlığı konu alıyor. Bu arkadaşlıkla birlikte Mia ve robot aksiyon dolu bir maceraya atılır. 

En Güzel Animasyon Filmleri 

2) Küçük Ayak (2018) IMDb 6.6 

En güzel animasyon filmleri arasında yer alan Smallfoof filmini de ailenizle beraber izleyebilirsiniz. Filmde, efsane olduğu düşünülen insanların gerçek olduğunu keşfeden Migo adında bir Yeti’nin hikayesini konu alıyor. İnsanların gerçekte var olduğuna inanan Migo ne kadar uğraşsa da birlikte yaşadığı topluluğu bu konuda inandıramaz ve bir gün karşısına insan çıkmasıyla birlikte olaylar gelişir. İnsanların var olduğunu kanıtlamaya çalışan Migo, olaylar gelişirken sevdiği kızın kalbini de kazanmayı başarır. 

En Güzel Animasyon Filmleri

3) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya (2019) IMDb 7.5 

Son 2 yılın en iyi animasyon filmleri arasına giren ve serinin 3’ncü filmi olan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin: Gizli Dünya’da Hicks ve ejderhası Dişsiz’i izliyoruz. Ejderha eğitmeni olan Hicks sayesinde insanlar ve ejderhalar arasında barış sağlanır. Fakat Dişsiz kendi soyundan vahşi bir ejderha keşfeder ve olaylar gelişir.

En Güzel Animasyon Filmleri   

4) İnanılmaz Aile 2 (2018) IMDb 7.6 

İlk filmi 2004’de vizyona giren ve en iyi animeler arasında yer alan The İncredibles, 14 yıl sonra geri dönerek 2018’de seyirciyle buluşmuştu. Devam filminde de süper güçlere sahip bir ailenin maceralarını konu alıyor. Aile suçlarla savaşırken diğer yandan da süper güçlere sahip olması nedeniyle normal bir hayatın içinde yaşamanın zorluğunu da değiniyor. İlk filmde halkın güvenini kaybeden süper kahramanlar bu güveni yeniden kazanmaya çalışır ve Screenslaver adında yeni bir düşman ortaya çıkmıştır. 

En Güzel Animasyon Filmleri

5) Weathering With You (2019) IMDb 7.6 

En güzel animasyon filmleri arasında yönetmenliğini Makoto Shinkai’nin yaptığı ve en büyük gişe hasılatını yakalamasıyla 2019’un ses getiren  Weathering With You’da Tokyo var. Filmde yeni bir hayata başlayan gencin hikayesini anlatıyor. Tokyo’da dergide işe başlayan Hodaka, özel güçleri olan Hina adında genç bir kızla tanışmasıyla birlikte hayatı da değişmeye başlar.  

En Güzel Animasyon Filmleri

6) Bedenimi Kaybettim (2019) IMDb 7.6 

Henüz vizyona girmeden adından oldukça bahsettiren I Lost My Body’de, laboratuvardan kaçan kesik bir elin ait olduğu vücudu aramasını izliyoruz. Naoufel adında bir pizza kuryesine ait olan bu elin aynı zamanda yolda karşılaştığı engelleri de konu alıyor. Müzikleriyle ilgi çeken filmde, elin bedenden nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel’de saklı olduğunu görüyoruz. 

En Güzel Animasyon Filmleri 

7) Oyuncak Hikayesi 4 (2019) IMDb 7.9 

En iyi animasyon filmleri içinde efsaneler listesinde yer alan Toy Story serisinin 4’ncüsü 2019’da vizyona girmişti. Bir oyuncak kaşık olan ForkyWoody ve arkadaşlarının arasına yeni katılmıştır ve oyuncak olduğunu kabul etmemektedir. Forky, aynı zamanda bir geri dönüşüm projesine aittir ve dünyadaki amacının ne olduğunu düşünür. Üstesinden gelmesi gereken bir görevi olan Foryk’nin maceralarını konu alır.  

En Güzel Animasyon Filmleri

8) Köpekler Adası (2018) IMDb 7.9 

Köpekler, köpek gribi oldukları bahanesiyle şehirden uzaklaştırılırarak büyük bir bir çöp alanına gönderilir ve burada yaşam mücadelesi verirler. 12 yaşındaki Atari Kobayashi ise köpeği Spots’u aramak için adaya gelir. Bu arayışı adada edindiği diğer köpek arkadaşlarıyla gerçekleştirir ve aynı zamanda köpeklerin kaderini de etkiler. 

En Güzel Animasyon Filmleri

9) Klaus (2019) IMDb 8.2 

Netflix’in ilk animasyon filmi olan KlausJesper adında genç bir postacının hayatını konu ediniyor. Okan Bayülgen, Serra Yılmaz, Ece Uslu ve Yekta Kopan’ın seslendirdiği filmde Jesper’in hayatı oyuncakçı Klaus’la kesişir. Birlikte oyuncak dağıtmaya başlarlar ve dünyanın en mutsuz yeri olduğu bilinen Smeerensburg’u değiştirirler. Fakat bundan rahatsız olan insanlar da vardır. 

En Güzel Animasyon Filmleri

10) Örümcek Adam: Örümcek Evreninde (2018) IMDb 8.4 

Filmde çoklu evrene değinilir ve farklı evrenlerde pek çok Örümcek Adam vardır. İzlediğimiz evrende ise Miles Morales adında genç dünyayı kurtarmaya çalışır. Yetenekli öğrencilerin yer aldığı özel bir okula giden Miles, okuluna uyum sağlayamaz. Miles ailesi ve okulu arasında bir hayat yaşarken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılır ve süper güçlere sahip olur. Artık bir Spider Man olan Miles’in kötülüklere karşı vereceği mücadele de başlamıştır. 

En Güzel Animasyon Filmleri

İlginizi çekebilir:

Ne izlesem diyenler için film ve dizi bulmanın pratik yolu: Netflix Roulette ve JustWatch

Uzaktan arkadaşınla film izle: Netflix Party

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz