Ana Sayfa Oyun Sony, İlk Kez PlayStation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Paylaştı

Sony, İlk Kez PlayStation 5’in Kullanıcı Arayüzünü Paylaştı

0
1254

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 ‘in kullanıcı arayüzü gösterildi. Şirketin YouTube üzerinden paylaştığı videoda, PlayStation 5’in ilk kez kullanıcı arayüzü ortaya çıktı. PS5’in kullanıcı arayüzünün çok daha kişiselleştirilebilir olduğu ve ilgi çekici olduğu belirtiliyor. Peki PlayStation 5 almayı düşünen kullanıcıları yeni arayüz ile ne bekliyor?

Sony, yeni nesil oyun konsolunun fiyatını, teknik özelliklerini ve tasarımını açıklamış olsa da, teknoloji dünyası ve PS hayranları merakla yeni nesil oyun konsolunu bekliyor. 19 Kasım’da satışa sunulacak olan PS5’in şimdi ise ilk kez kullanıcı arayüzü gösterildi. Sony’nin resmi YouTube kanalından yayınladığı videoda, PS5’in kullanıcı arayüzündeki yenilikler dikkatleri çekti. 

Yapılan resmi açıklamaya göre, yeni PS5 arayüzü “Kontrol Merkezi” ile birlikte gelecek. PlayStation yetkilileri, bu merkezin PS5’te ihtiyaç duyulan her şeye anında erişim sağlanmasına olanak tanıdığını belirtiyor. PS5’in kontrolcüsü DualSense’te yer alan PlayStation butonuna basan kullanıcılar Kontrol Merkezi’ne anında erişim sağlayabilecek.

Yeni nesil oyun konsolunun arayüzü, ayrıca yeni bir bölümü de içerecek. PlayStation 5’te “Etkinlikler” olarak adlandırılan yeni bölüm ile kullanıcılar, yeni oyunlara ulaşabilecek. Aynı zamanda oyunlar için yapılan fırsatları da bu bölümden inceleyebilecek. Bunun yanı sıra ise PS5 kullanıcıları, Etkinlikler bölümünde kaçırdığı şeyleri yeniden görüntüleme imkanına sahip olurken oyundaki farklı seviyelere de buradan erişecek. 

PlayStation 5 genel arayüzü

Şirketin resmi internet sitesi üzerinden yapılan bir paylaşımda, yazılım yığınlarının tümünün yeniden oluşturulduğu belirtiliyor. Oyuncuların bunun sayesinde mümkün olan en hızlı erişime sahip olduğu aktarılıyor. Ayrıca kullanıcıların PlayStation 5’te arayüzde daha hızlı gezindiği ve çevrimiçi oyunlara girmek için çok daha az efor sarf edeceği aktarılıyor. 

PlayStation 5’in kullanıcı arayüzü videosu

Sony’nin 19 Kasım’da resmi olarak satışa çıkacak olan PlayStation 5’in arayüzünden oldukça memnun olduğu belirtiliyor. Yayınlanan videoda ilk kez kullanıcı arayüzü görülen oyun konsolu hakkında kullanıcıların yorumları ise PS5 satışa çıktıktan sonra belli olacak. Ancak ilk izlenimler göz önüne alındığında, kullanıcıların arayüzü daha fazla kişiselleştirebilir olması ve daha hızlı gezinme imkanlarının bulunması pek çok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Daha eğlenceli, daha kişisel ve daha sosyal bir deneyim sunması beklenen PS5 hakkındaki kullanıcı yorumlarını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5, Sony Tarafından Parçalarına Ayrılarak Tanıtıldı

NBA 2K21, PlayStation 5 Platformuna 19 Kasım’da Çıkış Yapacak 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz