Sony’nin PlayStation 5 özel oyunu Returnal ’ın çıkış tarihi ertelendi. Şirketin geçen sene Sony etkinliğinde duyurduğu üçüncü şahıs nişancı oyunu Returnal ın geliştirilmeye devam edilmesi gerektiği açıklandı. 

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için özel olarak geliştirilen Returnal oyununun erteleme habere geldi. Normal şartlarda 19 Mart’ta çıkış yapması beklenen PS5 özel oyunu 30 Nisan 2021’de çıkışını gerçekleştirecek. 

Finlandiya merkezli oyun stüdyosu Housemarque tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment’ın yayıncılığını yapacağı yeni oyun Returnal, PlayStation 5 için geliştiriliyor. Üçüncü şahıs bakış açısına sahip nişancı oyununun bu yıl içinde çıkacak ilk PS5 oyunu olması bekleniyordu. Ancak elde edilen yeni bilgiler oyunu bekleyen kişileri üzdü. Açıklanan bilgiler, oyunun daha önce belirtilen tarihte çıkamayacağını ortaya koydu. 

PlayStation 5 özel oyunu Returnal henüz beklenen seviyede değil

Resmi PlayStation Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda oyunun geliştirici şirketi Housemarque’nin, Returnal’ı henüz istenilen kaliteye ulaştırması için zamana ihtiyacı olduğu belirtildi. Returnal’da oyuncular yabancı bir gezegende mahsur kalan bir uzay pilot olarak hayatta kalmaya çalışacak.

PlayStation’ın PS5 kullanıcılarının heyecanla beklediği oyun için yaptığı paylaşımda: “Güncelleme: Returnal’ın 30 Nisan 2021’de yeni bir çıkış tarihi var. SIE ve Housemarque, ekibe oyunu Housemarque’tan beklediği kaliteli seviyeye getirmeye devam etmeleri için ek süre vermek amacıyla çıkış tarihini değiştirme kararı aldı. Nisan ayında görüşmek üzere!” ifadeleri kullanıldı. 

Oyunun beklenilen seviyede olmadığı için zamana ihtiyacı olduğunun belirtilmesiyle birlikte oyunseverler oyunu bir buçuk ay daha beklemek durumundalar. Bu sene alınan erteleme kararları göz önüne alındığında bu hareket normal karşılanıyor. Ayrıca bu sene daha fazla oyun için gecikme ve erteleme haberlerinin gelmesi bekleniyor.

PS5 kullanıcıları için sevindirici bir haber olmasa da Returnal oyununun geliştirici stüdyo Housemarque’ın önceki oyunlarından çok daha karmaşık olması şirketin işleri yoluna koyması için muhtemelen daha iyi olacak. Cyberpunk 2077 göz önüne alındığında oyunun sorunlarla çıkmasından çok geç çıkması pek çok kişi için daha iyi bir tercih olabilir. 

İlginizi Çekebilir:

PlayStation 5 Satışları, Xbox Series X’i İkiye Katladı

PlayStation Plus’ın Ocak Ayında Ücretsiz Sunduğu Oyunlar

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz