En İyi Yerli Oyunlar

“Oyun sektöründe Türkler de var” dedirten bir listeyle karşınızdayız. Bu yazımızda Türk yapımcıların tasarladığı 8 oyunu inceledik ve içeriklerinden kısaca bahsettik. İşte ‘Türk yapımcıların tasarladığı oyunlar’, ‘Türk yapımı oyunlar’, ‘En iyi yerli oyunlar’ ve ‘En kaliteli Türk yapımı oyunlar’… Detaylar haberimizde!

2006’dan 2018’e kadar hem eski hem de yakın tarihlerde piyasaya çıkmış en kaliteli Türk yapımı oyunlar, yazımızın devamında… İşte Türk yapımcıların tasarladığı oyunlar!

İşte Türk yapımı oyunlar!

En İyi Yerli Oyunlar

Türk Yapımı Oyunlar:

  • Alchemist’s Castle 
  • Conarium 
  • Crysis Serisi 
  • İstanbul Kıyamet Vakti 
  • Kabus 22  
  • Monochoroma 
  • Mount & Blade Serisi 
  • Remnants of Naezith 
Conarium 

En İyi Yerli Oyunlar

Türk yapımcıların tasarladığı oyunlar arasında olan ‘Conarium’ 2017 çıkış tarihli ve bir korku oyunudur. Türk yapımcı Zoetrope Inteactive tarafından geliştirilen oyun, Antarktika’da bir bilim üssünde geçiyor. H.P Lovecraft’ın Deliliğin Dağlarında adlı kısa romanından esinlenilen oyunda Frank Gilman adlı karakteri kontrol ediyorsunuz. Frank Gilman bir odada gözünü açar ve hiçbir şeyi tanımamaktadır. Ardından karakter, keşif ekibinden diğer üyelerin durumunu araştırırken Antarktik üssünü de keşfeder. Oyuncular Frank Gilman ile birlikte yaşananların gizemini ortaya çıkarmayı amaçlarken karşılarına çıkan bulmacaları da çözmeye hedeflemektedir. Keşif ekibinin bıraktığı notları ve bulduğunuz belgeleri bir araya getirmek için çabaladığınız Conarium, esrarengiz ve gerilim dolu bir atmosfer sunuyor. 

Alchemist’s Castle 

En İyi Yerli Oyunlar

Türk yapımcıların tasarladığı oyunlar listemizde sırada ‘Alchemist’s Castle’ ile devam ediyoruz. Zamanında iyi kalpli ve bilge bir simyacı olan fakat, felsefe taşını keşfetmesiyle birlikte bencil ve güç tutkunu biri haline gelen simyacıyı durdurmaya çalışıyorsunuz. Simyacının kalesini bulmak için uğraştığınız oyunda amaçlarınızdan biri de felsefe taşını yok etmek. Bunun için de bazı mağaralarda ihtiyacınız olabilecek eşyaları bularak ilerliyorsunuz.  

Crysis Serisi 

En İyi Yerli Oyunlar

Türk yapımı oyunlar arasında bulunan ‘Crysis Serisi’ Crytek tarafından 13 Kasım 2007’de piyasaya sürülmüştü. Türkiye’de geliştirilmeyen fakat şirketin kurucularının üç Türk kardeş olması nedeniyle yerli oyunlardan biri olarak listeye giren Cyrsis, çıktığı dönemde büyük yankı uyandırmıştı. Oyunda hikâyesi Kuzey Kore sahili yakınlarındaki bir adada geçmektedir. 2020 yılı gelecek kurgusu içinde gelişen oyunda, bir uzaylı mekiği keşfedilmiştir. Oyuncu Crysis’te Kuzey Kore ordusu ve uzaylı düşmanlar karşısında savaşmaktadır.  

İstanbul Kıyamet Vakti 

En İyi Yerli Oyunlar

Sobee tarafından geliştirilen ‘İstanbul Kıyamet Vakti’ 1 Nisan 2007’de piyasadaki yerini almıştı. MMORPG türünde bir oyun olan İstanbul Kıyamet Vakti’nde büyücü, şifacı ve savaşçı olmak üzere üç farklı karakter olarak bulunabiliyorsunuz. Gelişen oyun sektöründe İstanbul Kıyamet Vakti’nin eski popülaritesi kalmasa da günümüzde de oynayabilirsiniz. 

Kabus 22 

En İyi Yerli Oyunlar

En iyi yerli oyunlar arasında yer alan ‘Kabus 22’ Son Işık tarafından geliştirilmiş ve 26 Aralık 2006’da oyun dünyasına giriş yapmıştır. Üç boyutlu bir video oyunu olan Kabus 22’de Dehri karakteri kötülüğün lideri olarak karşımıza çıkıyor. Yıllarca ve gizli bir şekilde çeşitli vaatlerle bir inanç sistemi kurar ve dünyanın en güçlü isimlerini kendi tarafına çeker. Daha sonra dünyaya hükmetmek için 20 havari ve 10 farklı türden oluşan canavar ordularını harekete geçirir. Diğer yandan Demir karakteri Dehri’ye inanmamakta ve kendisine karşı koymaktadır. Direnişin öncülerinden olan Demir, bölgeyi Dehri’nin istilasından korumayı amaçlarken sivillere zarar gelmemesi için de uğraşmaktadır.  

Monochoroma 

En İyi Yerli Oyunlar

Nowhere Studios tarafından geliştirilen ‘Monochoroma’nın çıkış tarihi ise 28 Mayıs 2014. Siyah, beyaz ve gri renkler üzerinde tasarlanan oyun, uçurtma uçurmak için evden çıkan iki kardeşin bir teknoloji firmasının sırrını görmelerini konu alıyor. Bu sırrın keşfedilmesinin ardından oyuncular çocukların hayatta kalmasını sağlamaya çalışıyor.  

Mount & Blade Serisi 

En İyi Yerli Oyunlar

Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilen, İsveçli yayıncı Paradox Interactive tarafından dağıtılan ve 16 Eylül 2008 tarihinde piyasaya çıkış yapan ‘Mount & Blade’ adlı oyunun konusu Kalradya adlı bir evrende geçiyor. Kalradya’da bir savaş hakimdir ve herkes bu savaştan sağ çıkabilmek için mücadele etmektedir. Yalnızca savaşçıların değil soyguncuların da insanları tehdit ettiği bu evrende oyuncuların üzerine düşen görev ise barışı sağlamaktır.   

Remnants of Naezith 

En İyi Yerli Oyunlar

En kaliteli Türk yapımı oyunlar listemizi son sırada ‘Remnants of Naezith’ ile bitiriyoruz. Yapımcı Tolga Ay tarafından geliştirilen oyunun çıkış tarihi ise 5 Şubat 2018’dir. Oyunda yer alan Kayra karakteri eskiden yaşamış olan Naezith adlı oldukça güçlü bir ejderha ile bedenini paylaşmaktadır. Kayra’nın amacı ise Naezith’nin bedeninin kalıntılarını yok ederek başkalarının bu gücü istismar etmelerine izin vermemektir.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Son Dönemlerin En İyi Korku Oyunları

IBM, Gerçek İnsanlarla Tartışan ve Onları İkna Edebilen Bir Yapay Zeka Sistemi Tanıttı 

TikTok ‘Gerçekleri Bil’ Özelliği ile Platformda Yanlış Bilgiyi Engelleyecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz