Sony, PlayStation VR başlığının bir sonraki serisi olacak olan PS VR2’nin birkaç özelliği ve çıkış tarihi açıklandı!

VR teknolojisi denince ilk akla gelen Play Station olmuyor ne yazık ki. Hatta konsolun ilk çıkan VR başlığı, kullanıcıları da pek memnun etmedi. Bu yılın erken zamanlarında Sony, PlayStation VR’ın bir sonraki ürünü olacak olan PS VR2’yi duyurmuştu ancak çıkış tarihi ve özellikleri konusunda net bir bilgi vermemişti.

Teknoloji devi Sony, on yaptığı açıklamayla birlikte PlayStation VR2’nin çıkış tarihi hakkında ipucu verdi. 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen VR2’nin özellikleri de sızdırıldı. VR ile kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan Sony, VR2 ile bu durumu düzeltecek gibi görünüyor.

PlayStation VR2, USB-C Bağlantıyla Geliyor!

Sony VR2, ilk VR deneyiminin aksine üstün özelliklerle piyasaya sürülüyor. Bu sefer ilk cihazın yarattığı hayal kırıklığının düzeltilmesi bekleniyor. PlayStation VR2 4K çözünürlük, 90 veya 120 Hz ekran yenileme hızı, 110 derecelik bir görüş alanı ve belirli bölümleri oluşturan foveated rendering gibi özellikler barındırıyor.

Verilen bilgiler arasında PlayStation’un yeni VR seti VR2’nin USB-C bağlantıya sahip olduğu da yer alıyor. Sony’nin açıklamalarına bakılırsa, PlayStation VR2’nin beraberinde 20 büyük oyun ile birlikte çıkış yapması planlanıyor. Bu büyük oyunların arasında No Man’s Sky ve Resident Evil Village VR versiyonları da bulunuyor.

VR Başlığı Takarken Etrafınızı da Görebileceksiniz!

İlk PlayStation VR başlığının aksine PS VR2, hareketlerinizi izlemek için konsolunuza bağlı bir kamera kullanmak yerine kulaklıktaki kameraların hareket takibinden sorumlu olduğu Quest 2’ye benzer şekilde içten dışa izlemeyi kullanacak. Yani PS VR2 başlığını takan kişi çevresini de görebilecek.

Sony’nin bu hamlesiyle birlikte oyun severler, çok daha keyifli bir deneyim yaşayacak. Böylece VR gözlüğün yarattığı hayal kırıklığı da ortadan kalkmış olacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz