Ericsson UNICEF İş Birliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Ericsson ve UNICEF, okullardaki internet bağlantısının haritasını çıkarmak için iş birliği yaptıklarını duyurdu. Üç yıl sürmesi planlanan ve 35 ülkedeki bağlantı eksiklerini belirleyecek olan girişimle, tüm okulların internete bağlanmasına yönelik ilk adımın atıldığı ifade edildi.  

Ericsson ve UNICEF, 2023 yılının sonuna kadar devam edecek olan ve 35 ülkedeki okulların internet haritasının çıkarılmasına yönelik küresel bir iş birliği yaptıklarını duyurdu. Söz konusu projenin, okulların ve bağlı toplulukların internet bağlantısının haritasını çıkarırken tüm çocuklara dijital öğrenim fırsatlarına erişim imkanı sunacağı ifade edildi. 2019 yılında “Giga” girişiminin bir parçası olarak ortaya çıkan çalışmanın, UNICEF ve ITU (International Telecommunication Union/Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) iş birliği ile tüm okulların internete bağlanmasını amaçladığı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; milyonlarca dolarlık taahhütle girişimin ilk özel sektör ortağı olan Ericsson, “Küresel UNICEF Ortağı” olarak okulların bağlantı haritasını çıkaracak. Dünyada internet erişimi bulunmayan ve fırsatlardan daha az yararlanabilen 360 milyon gencin; bilgiye, fırsatlara ve seçeneklere erişimleri artırılacak. Bununla birlikte; öğrencilerin, kendi geleceklerini şekillendirecek sürecin bir parçası olması mümkün hale getirilecek. 

Ericsson; sağladığı finansmana ek olarak, okullardaki bağlantı haritasının çıkarılmasını hızlandırmak için veri mühendisliği ve veri bilimi kapasitesi için kaynak ayıracak. Şirket; özellikle gerçek zamanlı okul bağlantı verilerinin toplanması, doğrulanması, analiz edilmesi, izlenmesi ve görselleştirilmesine de yardımcı olacak. Haritalama yoluyla elde edilen veriler; kamu kurumlarının ve özel sektörün, çocuklar ve gençlerin öğrenimini destekleyen dijital çözümler tasarlamalarına ve uygulamalarına olanak tanıyacak. Ericsson, Giga girişiminin hedeflerini daha da geliştirmek için kapsamlı müşteri tabanından da faydalanacak.  

Ericsson ile yapılan iş birliği, UNICEF tarafından hazırlanan COVID-19 eylem planını da destekliyor

Ericsson UNICEF

Diğer yandan; UNICEF İş Ortaklıklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Charlotte Petri Gornitzka konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Gornitzka, açıklamasında “Derinleşen dijital uçurum COVID-19 salgınının sebep olduğu birçok eşitsizlikten sadece biri. Okulların kapanması, uzaktan eğitimle ilgili sıkıntılarla birleştiğinde dünya genelinde birçok çocuğun eğitimini altüst etti. Ericsson ile ortaklığımız bizi tüm çocuklara ve gençlere dijital öğrenim fırsatlarına erişim sağlamaya bir adım daha yaklaştıracak ifadelerine yer verdi.  

Paylaşılan diğer detaylara göre; UNICEF ve Ericsson iş birliği, gençlere dijital ekonomiye tamamen ve anlamlı bir şekilde katılabilmeleri için dijital beceriler kazandırmayı amaçlayan Generation Unlimited’in ‘’Dijital Bağlantıda Küresel Atılım Oluşturma’’ girişimine büyük katkıda bulunuyor. Generation Unlimited”ın; gençler için genişletilmiş eğitim, öğretim ve istihdam fırsatlarına yönelik acil ihtiyaçların karşılanması adına oluşturulmuş küresel çok sektörlü bir ortaklık olduğu ifade ediliyor. Ayrıca iş birliği, UNICEF’in çocukların öğrenime devam etmelerini sağlamak için küresel eylem çağrısında bulunan ve böylece kırsal ve uzak bölgelerdeki internet bağlantısının önceliklendirilmesini gerektiren güncel COVID-19 eylem planını da destekliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Pocket Uygulaması: Sevdiğiniz İçerikleri Kaydedin, İnternetsiz Okuyun

Vodafone Türkiye’nin 1 Aydır Bitmeyen Bakım Çalışması: Evde İnternet Aboneleri Mağdur

Pandemide Ortalama İnternet Kullanımı 10 Saati Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz