Okuma Süresi
2 dakika

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, yeni bir özelliği bünyesine eklemeye hazırlanıyor. İsveç merkezli müzik akış platformu Spotify, mobil uygulamasında bulunan “Araba Modu”nun kullanıcı arayüzünü değiştirecek yeni bir güncelleme yayınlayacak.

Spotify, platforma yenilikler ekleyerek, kullanıcı deneyimini artırmak ve kullanıcıları bünyesinde tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, daha iyi bir müzik deneyimi sunabilmek adına yine harekete geçti. İsveç merkezli müzik platformu, şimdi ise uygulamanın “Araba Modu” için çalışmalarını hızlandırdı. Şirket daha önce sunduğu güncellemelerle kullanıcılara daha kişisel bir arayüz imkanı tanımıştı. 

Spotify’ın uygulamanın Araba Modu üzerinde çalıştığı iddiası, tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’dan geldi. Wong’un iddiasına göre, çevrimiçi müzik akış servisi “Araba Modu” arayüzünü yeniledi. Wong, yeni güncellemeyle uygulamada kullanıcıların, Google Asistan’ı da kullanabileceğini belirtti. Yeni güncelleme ile kullanıcılar ayrıca, müzik geçişlerini sesle kontrol edebilecek ya da ses seviyesini ayarlayabilecek.  Kullanıcıların yeni güncelleme sayesinde trafikte daha dikkatli olacağı düşünülüyor.

Spotify Araba Modu

Spotify Araba Modu ‘na gelecek yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcılar daha geniş önerilen listeler yelpazesine de sahip olacak. Kullanıcılar Spotfiy’ı araçlarında daha kolay ve güvenli bir şekilde kullanabilecek. Çünkü şirket, yeni güncellemeyle kullanıcıların uygulamayı Google Asistan ile kullanmasına imkan verecek. Mong’un paylaştığı ekran görüntüsünde yer alan bir banner, Spotify’ın Google Asistan aracılığıyla kontrol edebileceklerini söylüyor. 

Tersine mühendislik uzmanı Wong, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, Spotfiy ile alakalı başka gelişmeleri de takipçileriyle paylaştı. Wong, playformun ayrıca, ücretsiz kullanıcıları için her gün 30 dakika çevrimdışı müzik çalmasına izin vereceği bir özellik üzerinde çalıştığını belirtti. Wong’un paylaştığı ekran görüntüsünde “Her gün 30 dakika internet olmadan dinleyin. Mobil veri ya da Wi-Fi’a gerek yok” yazıyor.

Ücretsiz kullanıcılar için sunulacağı söylenilen yeni özellik, ücretsiz kullanıcıları ilerleyen dönemlerde ücretli aboneliğe geçmek için teşvik edebilir. Wong’un paylaştığı söz konusu özellik Spotify tarafından henüz resmi olarak açıklanmadığını da tekrar belirtmek gerek.

İlginizi Çekebilir:

Spotify Türkiye, ‘Haftalık Keşif Sponsorluk’ Özelliğini Bünyesine Ekledi

Spotify’da Sanatçı Fon Toplama Özelliği ile Bağış Toplanabilecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz