Google Servisleri’ne dünya genelinde erişim sorunu yaşanıyor. ABD merkezli teknoloji devinin kullanıcılarına sunduğu, Dokümanlar, Google Play, Takvim, Fotoğraflar, YouTube, Duo ve diğer hizmetlerine giriş yapılamıyor.  

ABD merkezli teknoloji şirketi Google’ın sunduğu çevrimiçi hizmetlere erişimde sıkıntı yaşanıyor. Türkiye saatiyle saat 14.50 sularında başlayan problemde kullanıcılar, Google’ın servislerine giriş yapamıyor.

Google’ın dünya genelinde bir çöküş yaşadığı uluslararası kaynaklar tarafından doğrulanırken konuya ilişkin Google Türkiye’den bir açıklama geldi. Google Türkiye,  Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Google sunucularında yaşanan sorunların farkında olduklarını belirterek, “Google, bu kritik sorunları gidermek için çalışıyor.” açıklamasında bulundu

Çalışmayan Google hizmetleri arasında YouTube, Google Dokümanlar, Google Meets, Google Fotoğraflar, Google Takvim ve pek çok diğer Google hizmeti yer alıyor.

Google Çöktü: YouTube ‘da etkilendi

Dünya çapında yaşandığı tahmin edilen Google servislerine erişim sıkıntısında şirketin popüler video ağı YouTube’un da etkilendiği ve kullanıcıların YouTube’a giriş yapamadığı görülüyor.

Google’ın şu an için sadece tarayıcısı Google Chrome ve Gmail’in çalıştığı aktarılıyor.

YouTube ve Google ‘ın çökmesi ile alakalı gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Google ve Apple, Konum Verisi Satışını Yasaklıyor!

Google Look to Speak Uygulaması Sayesinde Gözünüzle Konuşabilirsiniz

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz