Spotify
Okuma Süresi
1 dakika

İsveçli müzik ve podcast servisi Spotify, 2020 yılı ikinci çeyrek finansal verilerini ve istatistiklerini açıkladı. Yıllık bazda aylık aktif kullanıcı sayısını %29 oranında arttıran Spotify, 138 milyon premium abone sahibi oldu.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip çevrimiçi müzik hizmeti Spotify, Nisan-Mayıs-Haziran aylarının finansal raporunu yayınladı. COVID-19 pandemisinin etkisiyle artan internet tüketiminde hizmet sağlayıcıları önemli kar payları elde ediyor. Özellikle ücretli üyelik ve aylık aktif kullanıcı sayısını artıran servisler 2019 yılına kıyasla önemli ilerlemeler kaydediyor. Yıllık bazda, aylık aktif kullanıcı sayısını %29 oranında geliştiren İsveç merkezli Spotify, 299 milyon abone sayısına ulaştı. Ocak-Şubat-Mart finansal raporunda belirtilen 232 milyon aktif kullanıcısını 67 milyon daha arttıran şirket, %5 oranında büyüme kaydetti.

Spotify Premium abone sayısı 138 milyonu geçti

Premium üyelikler ile reklamsız hizmet sunan müzik veri akışı sağlayıcısı, gelir ve kullanıcı sayısında da ilerleme sağladı. Öğrenciler için aylık 8,99TL; premium kullanıcılar için 17,99TL üyelik ücreti sunan servis, 138 milyon Premium üyeye yılın ilk yarısıyla sahip olmayı başardı. 1,35 milyar nüfusu ile en kalabalık ülkelerden biri olan Hindistan’da bölgesel pazarlama çalışmaları ile ivme yakalayan Spotifty, diğer bölgelerde de önemli başarılara imza attı. Latin Amerika başta olmak üzere bölgesel çapta %33-558 oranında büyüme kaydeden çevrimiçi müzik hizmeti, araba içerisinde dinlenmelerde %10 oranında kayıp yaşadı. Koronavirüs nedeniyle yaşanan eve çekilme sürecinden araç içi kullanımda düşüş kaydeden şirket, Nisan ayına kıyasla bu kategoride %50 oranında kullanım kaybetti.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi çekebilir:

Mi Note 10 Pro+ Özelleştirilebilir Grafik Kartı İle Geliyor

Instagram, Shop Özelliğini Global Anlamda Kullanıma Açtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz