Okuma Süresi
1 dakika

En büyük dijital müzik platformlarında biri olan Spotify’a hikayeler özelliği gelmesi için çalışmalara başlandı. Şimdilik test amacıyla popüler bir YouTuber tarafından kullanılabilen bu yeni özellik yakında herkes tarafından kullanılabilecek.

Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran dijital müzik platformları yeni özellikler getirerek diğer platformlardan farklılaşmayı planlıyor. Ücretsiz ve ücretli abonelikle kullanım imkanı veren dijital müzik platformu Spotify, rakiplerinden sıyrılmak amacıyla yeni bir özellik getiriyor. Yeni olarak gelecek özellik çoğu sosyal medya platformlarında gördüğümüz hikaye (story) özelliği.

Spotify’ın yaptığı açıklamada bahsedilen bu yeni hikaye özelliği, kullanıcıların çalma listelerini tanıtmalarına ve şarkıları paylaşmalarına olanak sağlayacak. Spotify, hikaye özelliği sayesinde kullanıcıların takip ettiği kişilerin çalma listesiyle alakalı daha fazla bilgiye sahip olabileceklerini söyledi. Spotify, deneme aşamasında olan bu özelliği ilk olarak YouTuber Summer Mckeen’e denetiyorlar. Summer Mckeen’in YouTube tarafında 2.33 milyon abonesi var ve Spotify’da 126 bin 521 takipçiye sahip. Mckeen, Spotify’da yeni olan hikaye özelliğini, Spotify’ın da dediği gibi çalma listelerini tanıtmak için kullandı.

Summer Mckeen spotify ile ilgili görsel sonucu

Spotify’a yeni gelecek olan hikaye özelliği diğer sosyal medyalarda olan tasarıma sahip. Spotify çalma listelerine girince, profil fotoğrafının bulunduğu bir daireye tıklıyor ve hikayelere ulaşmış oluyoruz.

Spotify’dan Evcil Hayvanlara Özel Çalma Listeleri

Spotify’da podcast reklamları yeni teknolojiyle değişecek