Spotify Kişisel 2020 Özeti
Okuma Süresi
2 dakika

Bu yılın en çok dinlenen müzik ve ‘podcast’ yayınlarını açıklamasının ardından Spotify, kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ listelerini de yayınladığını duyurdu. Kişiselleştirilmiş listelerin; kullanıcıların yıl boyunca dinleme alışkanlıklarını oluşturan sanatçı, şarkı, müzik türleri ve ‘podcast’ yayınları hakkında derinlemesine bilgi sağladığı ifade edildi.  

Bu yılın en çok dinlenen içeriklerini açıklamasının ardından Spotify, kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ listelerini de yayınladığını duyurdu. Kişiselleştirilmiş listelerin; kullanıcıların yıl boyunca dinleme alışkanlıklarını oluşturan sanatçı, şarkı, müzik türleri ve ‘podcast’ yayınları hakkında derinlemesine bilgi sağladığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, güncel olarak ‘iOS’ veya ‘Android’ platformlarında Spotify mobil uygulaması üzerinden ‘2020 Özetin’ verilerine erişim sağlayabiliyor. Bununla birlikte şirket; müzik-severlerin kişisel özetleriyle ilgili şimdiye kadar sevdikleri tüm özelliklere ek olarak, listelere bu yıl birkaç yeni özellik daha ekliyor. 

Spotify Kişisel 2020 Özeti

Spotify ayrıca, sanatçılar ve ‘podcast’ yayıncıları için de ‘2020 Özeti’ verilerini açıklıyor. Böylece; sanatçılar ve ‘podcast’ yayıncıları, bireysel ‘2020 Özeti’ mikro sitelerine gittiklerinde kendi dinleyicilerinin 2020 yılındaki dinleme eğilimlerine dair detaylı bir analiz de görebiliyor. 

Spotify ‘2020 Özetin’ Listelerindeki Yenilikler 

Spotify 2020 Özetin

Spotify, bu sene yayınladığı ‘2020 Özetin’ verileri ile kullanıcıların 2020 yılında nasıl bir dinleme deneyimi yaşadıklarına daha derin bir bakış atmalarını sağlayan yeni özellikler de sunuyor:

  • Uygulama içi testler ile dinleyiciler; en çok dinledikleri ‘podcast’leri, sanatçıları ve en çok hangi on yılın şarkılarını dinlediklerini tahmin etmeye çalışabilecek.  
  • ‘En Sevdiğin Şarkı’ ile ‘2020 Yılının Hikayesi’ özelliği sayesinde; kullanıcılar, en çok dinledikleri şarkının ilk dinlenmesinden 100’üncü dinlenmesine ve diğer göze çarpan anlarına kadar yıl boyu yolculuğunu takip edebilecek. 
  • Kullanıcıların ‘podcast’ dinleme eğilimleriyle ilgili de daha detaylı bir analiz bulunacak. Örneğin kullanıcılar, ‘podcast’ dinlemeye kaç dakika ayırdıklarını ya da onlar için yılın dinlenmeye değer ‘podcast’ yayınının hangisi olduğu gibi verilere ulaşabilecek.  
  • Spotify, ‘Trend Öncüsü müsün? (Çalma listelerinin X kadarı, X kadar yeni takipçi kazandı)’, ‘Koleksiyoner misin? (Bu sene çalma listelerine X kadar şarkı ekledin)’ ve ‘Lider misin? (X şarkıyı 50.000 dinlenmeye ulaşmadan önce dinledin)’ gibi farklı rozetlerle Premium kullanıcılarını taçlandıracak. 
  • Kişiselleştirilmiş yeni çalma listeleri ile kullanıcılar, bu yıl dinledikleri içeriklerin tadını daha fazla çıkarabilecek.  
  • ‘Yılın Özeti’ ayrıca, bu yıl Spotify kullanıcı olsun veya olmasın herkese açık olacak. ‘2020 Özetin’ dünyasına bu sene, Spotify kullanıcısı olmayanlar da ulaşabilecek. Spotify’ın global dinlenme trendlerine erişim sağlayarak, Spotify kullanıcısı olmayanlar da yıl içindeki Spotify kullanıcılarının dinleme alışkanlıklarını özetleyen içeriklere erişebilecek. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify 2020 Yılının EN’lerini Açıkladı

Spotify Çalma Listelerinde, ‘Hikayeler’ Özelliği Görüldü 

Spotify Kullanıcıları, Platforma Erişim Sorunu Yaşıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz