stanford-cevrim-ici-egitim.jpg
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

ABD’nin en ünlü eğitim kurumlarından biri olan Stanford Üniversitesi, Coronavirüsün kampüste yayılmasını önlemek amacıyla dönemin son 2 haftasında çevrim içi eğitim şablonuna geçiyor olduklarını açıkladı. Kurum tarafından alınan karara göre, 9 Mart itibariyle dönem sonuna kadar hiçbir ders için yüz yüze eğitim verilmeyecek. Stanford çevrim içi eğitim şablonunun, diğer eğitim kurumlarına da süreçle ilgili ilham verebileceği tahmin ediliyor.

ABD’de bulunan Stanford Üniversitesi, Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılmaya başlayan Coronavirüse yönelik yeni bir önlem aldığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre dünyaca ünlü eğitim kurumu, kampüste Coronavirüsün yayılmasını önleyebilmek için kış döneminin son 2 haftasında yapılması beklenen dersleri çevrim içi eğitim sistemi ve internet aracılığıyla hayata geçirecek. Üniversite, söz konusu şablonu mümkün olduğu ölçüde uygulayacak. Kurum tarafından alınan karar gereğince, 9 Mart itibariyle kampüste hiçbir ders için yüz yüze eğitim verilmeyecek.  

stanford-cevrim-ici-egitim.jpg

Yapılan ani geçişin etkisini minimuma indirebilmek için Stanfordçevrim içi eğitim sistemine yönelik daha fazla rehberlik hizmeti ve eğitim aracı sağlayacak. Bununla birlikte kurumda görev yapan profesörler, kalan derslerini çevrim içi eğitim şablonuna uyarlayabilmek için zamana ihtiyaç duyarlarsa 9 Mart’taki derslerini iptal edebilecek. Yarıyıl sonu sınavlarının yapılması zorunlu olsa da finallersoruları evde cevaplanan bir sınav (take-home exam) türünde olacak. 

Belli bir derste eğitmenlerin, uzaktan eğitim vermeleri veya sınavı eve göndermeleri mümkün değilse profesörler, alternatif yöntemler düşünebilecek ya da bugüne kadar yapılan çalışmaları baz alarak not verebilecek. Kampüs süreç boyunca açık olacak; fakat personeller uzaktan çalışmaya teşvik edilecek.  

İki öğrencinin salgından etkilendiği düşünülmüştü

Dünyaca ünlü üniversite, söz konusu kararı iki öğrencide Coronavirüs bulunduğundan şüphelenilmesi ve öğrencilerin kendilerini karantina altına alması sonrasında verdi. Salgından etkilenmiş olduğundan şüphelenilen öğrencilere yapılan tarama testlerinde ise herhangi bir Coronavirüs vakası tespit edilmediği ortaya çıktı.

Kurum tarafından uygulamaya konulacak çevrim içi eğitim şablonunun, sorunsuz ilerlemesi halinde diğer akademik kurumlara da ilham  verebileceği tahmin ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor: South by Southwest iptal edildi

Coronavirüs, iPhone SE 2 çıkış tarihini erteleyebilir

Amazon personeline Coronavirüs teşhisi konuldu