appledan-hubei-bolgesindeki-calisanlarina-corona-pakedi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Teknoloji devi Apple, Çin’in Hubei bölgesinde bulunan ve salgın nedeniyle seyahat edemeyen çalışanlarına Corona paketi gönderdi. Şirketin bu hamlesi, merkezi başka bir ülkede bulunan diğer şirketlere de ilham verdi. Bir mektup eşliğinde gönderilen paketin içerisinde, el dezenfektanı ve atıştırmalıklar yanında 10.2 inçlik bir iPad de bulunuyor.

Çin’in Hubei bölgesinde bulunan Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılmaya başlayan Coronavirüs, etki alanını genişletmeye devam ederken pek çok şirket de gözünü, bölgede bulunan ve seyahat edemeyen çalışanlarının sağlık durumuna dikmiş durumda. Özellikle teknoloji dünyasındaki pek çok marka, seyahat kısıtlamaları getirmek veya uluslararası etkinliklerden çekilmek gibi konuyla ilgili çeşitli önlemler alıyor. Kamu sağlığı için alınan önlemler, bölgede bulunan çalışanların özgürlüğünü de büyük oranda kısıtlıyor. 

appledan-hubei-bolgesindeki-calisanlarina-corona-pakedi

Salgının yarattığı krizden payına düşeni alarak bölgedeki pek çok satış noktası ve üretim tesisini geçici olarak kapatmak zorunda kalan Apple, Hubei’deki çalışanlarının sıkıntılı günleri daha kolay geçirmelerini sağlayabilmek adına yeni bir Corona paketi gönderdi. Paketin, çalışanları ve ailelerini süreçle ilgili biraz daha rahatlatmak adına gönderildiği bildirildi. İçerisinde el dezenfektanı, ıslak mendil, atıştırmalıklar, çay ve kahve gibi ürünler bulunan pakete, Apple tarafından 10.2 inç ekran boyutundaki bir iPad de yerleştirildi.

Apple, Corona paketine mektup da ekledi

corona-paketine-mektup

Diğer yandan teknoloji devi, gönderdiği ürünlerin yanına çalışanlarına gerekli bilgilendirmeleri yaptığı bir mektup da ekledi. Gönderilen mektupta; pakete yerleştirilen tabletin, çalışanların çocuklarının çevrim içi öğrenme yoluyla kendilerini eğitmeleri veya yalnızca kolay vakit geçirebilmeleri için eklendiği not edildi. Şirket bununla birlikte, böyle bir zamanda evlerinden bu kadar uzakta kalmalarının çalışanlar için oldukça zor olduğunu ifade etti. Bugüne kadar salgın nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısına da mektupta yer veren teknoloji devi, tüm çalışanların sağlıklı olduğunu umduklarını da sözlerine ekledi.  

Şirket ayrıca, “ComPsych” isimli iş birliği yaparak çalışanlarına özel bir danışmanlık hizmeti de organize etti. Apple’ın Çalışan Yardım Programı” aracılığıyla hayata geçirilen hizmetin, personellerin süreci daha kolay bir şekilde atlatmalarını sağlamak amacıyla sağlandığı bildirildi.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Apple’ın yeni iPhone SE tanıtımı 31 Mart’ta gerçekleşebilir! 

Apple Watch Kalp Ritmi Ölçme Özelliği, Felç Riskini Azaltabilir

Apple, coronavirüsün üretim ve satışlarını etkilemesi sebebiyle gelir tahminini azalttı!