iPhone SE 2 çıkış tarihi

Teknoloji üretiminin çok büyük bir kısmının gerçekleştirildiği Çin’de fabrikalar coronavirüs sebebiyle faaliyetlerini ve üretimlerini durdurma kararı almaya devam ediyor. Teknoloji üretimlerinin aksaması büyük şirketlerin de yeni ürünlerini tanıtmasına ve piyasaya sürmesine engel oluyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre iPhone SE 2 ‘nin çıkış tarihi ertelenebilir.

Çin’in Wuhan şehrinden 85’e ülkeye yayıldığı açıklanan Coronavirüs sağlık açısından tehlike oluşturduğu gibi iş ve özellikle teknoloji dünyalarını da olumsuz etkilemeye devam ediyor. Coronavirüs sebebiyle Çin’de üretimin durma noktasına gelmesi Apple’ın da bileşen tedariğinde zorlanmasına neden oluyor. Şirketin söz konusu sebepten ötürü bu ay içerisinde satışa çıkarmayı planladığı iPhone SE 2 ’nin tanıtım tarihini de erteleyebileceği düşünülüyor. 

Geçen senelerde piyasaya sürdüğü ve büyük ilgi toplayan uygun fiyatlı iPhone SE’nin yeni bir versiyonunu çıkarmayı planlayan Apple’ı coronavirüs (COVID-19) etkileyeceğe benziyor. Ortaya çıkan son rapora göre Apple’ın Mart ayı içerisinde tanıtmayı planladığı iPhone SE 2’nin çıkış tarihinin gecikebileceğini gösteriyor. 

iPhone SE 2 beklenilenden geç çıkacak

iphone se 2 beklenilenden geç çıkacakiPhone 11 serisi ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Apple 2016 yılında her kesime hitap edebilmek amacıyla uygun fiyatlı iPhone SE’yi satışa sunmuştu. Şirket iPhone SE satışlarında beklediği ilgiyle karşılaşmıştı. Aradan geçen 4 sene sonunda şirket aynı hamleyi tekrar yapmak istiyor. Ancak yaşanan coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle, iPhone SE 2 olarak adlandırılan cihazın bileşen ürünlerinde tedarik sıkıntısı yaşanan telefon için çıkış tarihi 2020’nin ikinci çeyreğine sarkacak gibi görünüyor. 

iPhone SE 2’nin gecikme nedeni olarak ise Çin’de Apple için üretim yapan Foxconn, Pegatron gibi üretici şirketlerin gereken performansta çalışamıyor olduğu düşünülüyor.

iPhone SE 2 31 Mart’ta satışa çıkacaktı!

Daha önce açıklanan takvime göre, yeni uygun fiyatlı iPhone SE 2 31 Mart 2020’de piyasaya sürülecekti. Ancak coronavirüs ( Covid-19 ) salgınından büyük ölçüde etkilenen iPhone SE 2 ‘nin çıkış tarihi 2020’nin ikinci çeyreğinde gerçekleşebilir. 

Ortaya çıkan raporlar henüz Apple tarafından onaylanmamış olsa dahi şirketin çalışanlarına virüs sebebiyle sürekli izin verdiği de göz önüne alınınca beklenen uygun fiyatlı iPhone SE 2 daha geç satışa çıkabilir. 

iPhone SE 2 teknik özellikleri

iPhone SE 2 teknik özellikleri2016 yılında çıkan iPhone SE’nin ardından birçok tüketici Apple’ın yeni uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 2’yi bekliyor. Yeni iPhone SE 2 hakkında birçok haber ortaya çıkıyor, ancak resmi olarak açıklanan veriler bulunmuyor. iPhone SE 2 ‘nin 4,7 inç’lik bir ekranla geleceği ve iPhone 8’e benzeyeceği tahmin edilirken, belli bir kitle ise yeni telefonun iPhone 11’e benzeyeceğini söylüyor. Amacın daha ulaşılabilir bir kitle olması sebebiyle cihaz iPhone 8’e daha fazla benzeyebilir gibi görünüyor. Yeni telefonun iPhone 8’e benzeyeceği ancak ekranın daha büyük olacağı tahmin ediliyor. Apple’ın en yeni yongası olan A13 yonga seti ile gelecek telefonun 3 GB’lık RAM barındırması bekleniyor. Ayrıca telefonun Touch ID’ye sahip olacağı düşünülüyor.

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

ÇİN’DEN GELEN KARGO İLE CORONAVİRÜS BULAŞIR MI? GELEN KARGOYU NASIL AÇMALIYIZ?

YouTube’da coronavirüs içeren videolar reklam alamayacak