tinder swipe night
Okuma Süresi
2 dakika

2019 yılının sonbaharında Amerika’da yayınlanmaya başlanan Tinder ’ın ‘’Swipe Night’’ dizisinin 2020 yılında tüm dünyada yayınlanması bekleniyordu. Ancak corona virüs sebebiyle Tinder Swipe Night ‘ın yayınlanma tarihi ertelendi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi (Küresel Salgın) ilan ettiği ve şu ana kadar 117 ülkeye sıçradığı bilinen coronavirüs; ticaretten teknolojiye, sosyal hayattan eğitim-öğretime kadar tüm alanlarda etkisini olumsuz yönde gösteriyor. Birçok dizi ve film çekimleri, dünyaca ünlü fuarlar, festivaller iptal edilirken İtalya’da eczane ve gıda tedarikçileri hariç ülke genelindeki tüm mağazaların kapatılması kararı alındı. Bugün sabah Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamayla, Türkiye’de de ikinci covid-19 vakasının yaşandığı açıklandı. Türkiye’de ikinci korona virüs vakasının tespit edilmesinden sonra vatandaşların endişeleri iyice artmaya başlarken kovid-19 salgını küresel çapta da büyük önlemler alınmasına sebep oluyor. Şimdi ise corona virüsü salgını sebebiyle Tinder Swipe Night ’ın uluslararası alanda yayınlanma tarihi ertelendi.

2019’un sonbahar aylarında Amerika’da yayınlamaya başlanan dizinin, 2020 yılında yılında diğer ülkelerde de yayınlanmaya başlanması bekleniyordu. Amerika’da oldukça önemli bir izlenmeye ulaşan diziyi Tinder, ‘birincil kişi, kıyamet macerası’ olarak tanımlamıştı. 

Şirket diziyi ‘’kıyamet teması göz önüne alındığında ve kendi çalışanlarımızın da tecrübe ettiği güncel olaylara karşı hassas olduğunuz için bu diziyi şu anda doğru hislerle yayınlamamızın zor olacağını düşündük’’ şeklindeki açıklamayla Swipe Night’ın neden yayınlanmayacağını açıkladı.

Swipe Night’ın uluslararası yayını ertelendi

Dizide kullanıcılar, hikaye içerisinde yapılacak olan seçimlere uygulamanın alışıldık kaydırma mekaniğini kullanarak karar veriyor. Kendi maceranı seç modeli olarak adlandırılan dizideki seçimler daha sonra kullanıcıların profillerinde yer alıyor. Bu verilen kararlar kullanıcıların profiline eklendikten sonra bu şekilde diğer eşleştiği insanlar o kişinin kıyametle nasıl başa çıkacağını görebiliyorlar. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor.  

Dünyada birçok fuar, büyük organizasyon, dizi ve film çekimleri korona virüsü salgını nedeniyle ertelendi. Ertelenen veya iptal edilen birçok etkinlik kararı, corona virüsün yayılmasını bir nebze de olsa engelleyebilmek adına alındı. Tinder’ın diziyi erteleme kararı ise dizinin içeriğiyle alakalı. Amerika’da oldukça popülerleşen Tinder Swipe Night muhtemelen kıyamet senaryolarının insanları daha az rahatsız ettiği bir dönemde uluslararası olarak yayınlanacak. 

LG’nin giriş seviyesi cep telefonu, LG K40s ‘i inceledik

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Tinder, OkCupid gibi arkadaşlık uygulamaları kullanıcı verilerini paylaşıyor!