Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaHaberSamsung, Ultraviyole ışık ile telefon temizliği yapmaya başladı

Samsung, Ultraviyole ışık ile telefon temizliği yapmaya başladı

Samsung’un başlatmış olduğu hizmet sayesinde, Ultraviyole ışık ile telefon temizliği yapılmaya başlanacak. Bu sayede telefonlarımızda olan zararlı organizmalar temizlenmiş olacak.  Koronavirüs, dünyada ve ülkemizde yayılmaya devam ediyor. Bugün, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapmış olduğu açıklama ile birlikte, ülkemizde ikinci vakasına rastlanan Korana virüs insanları korkutmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi ilan ettiği, Coronavirüs’ten korunmanın en temel yollarından biri kişisel temizliğimiz. Ülkemizde ilk Koronavirüs vakasının açıklanması ile birçok temizlik malzemesinin stokları tükenmişti. Cansız ortamlarda uzun süre yaşayabilen Coronavirüs, cep telefonlarımız için büyük bir sorun. Samsung’da bu olay için yeni bir hizmet başlatmış durumda. Artık Ultraviyole ışık ile telefon temizliği yapılabilecek.  

Ultraviyole ışık sayesinde yapılan telefon temizliği ile telefon yüzeyinde yaşayan bakterilerin ve virüslerin temizlenmesi amaçlanıyor. Samsung’un başlatmış olduğu bu yeni hizmet sayesinde, kullanıcılar, Samsung’un yetkili servislerinde ve deneyim merkezlerinde telefonlarını temizletebilecek. Ultraviyole ışık ile temizlenen telefonlar herhangi bir zarar görmüyor. Aynı zamanda ıslak mendil ya da başka bir temizleme maddesi ile ulaşılamayacak bir temizlik sağlıyor. Fakat, bu temizleme işlemi sonrasında, cep telefonlarımızın kaç gün temiz kalacağı açıklanmış değil.  

Samsung şu an bu hizmetini İspanya, Danimarka, Malezya, Yeni Zelanda, Finlandiya, Japonya, Arjantin, Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri, Şili, Hırvatistan, Pakistan, Peru, Polonya, Rusya, İsveç, Hırvatistan, Güney Kore ve Norveç’te vermekte. Ancak Samsung tarafından yapılan açıklamada, bu telefon temizliği hizmetinin diğer ülkelerde de yapılacağı söylendi. Samsung’un açıklamasına göre sıradaki diğer ülkeler; Avustralya, Avusturya, Kanada, Çekya, Fransa, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İsrail, İtalya, Ürdün, Kazakistan, Letonya, Meksika, Hollanda, Panama, Filipinler, Romanya, Singapur, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık. 

Türkiye, şu an açıklanan bu listede olmuyor olsa bile, resmi olarak açıklanan Korona virüs vakaları sebebiyle yakın bir zamanda ülkemizde de bu hizmetin sunulmasını beklemek yanlış olmaz.  

Coronavirüs dünyada ne durumda? 

Coronavirüs dünyada ne durumda? Ülkemizde ikinci vakasına yeni rastlanan Coronavirüs, şimdiye kadar 125 bin 48 kişide tespit edilmiş durumda. Ayrıca Korona virüs 4 bin 613 kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Coronavirüsten korunmanın en iyi yolu ise, kişisel temizliğimize dikkat etmek ve olabildiğince kalabalık alanlardan uzak durmak.  

LG K40s İNCELEMESİ

Yeni oyuncu telefonu Nubia Red Magic 5G, aktif fan özelliği ile dikkat çekiyor

 

 

 

  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR