Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

Son günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi oldukça konuşuldu. Yeni gizlilik sözleşmesiyle tepkileri toplayan WhatsApp, kullanıcıların reddettiği uygulamalardan biri haline geldi. Bu nedenle pek çok kişi, alternatif olarak Signal, BİP, Telegram gibi uygulamalara yöneldi. Dolayısıyla internette en çok bu uygulamalar konuşulmaya başlandı. BİP uygulaması 24 saatte 1 milyondan fazla indirilirken, WhatsApp’dan sonra dikkatler ilk olarak Telegram  uygulamasına yöneldi. Telegram ile ilgili en çok merak edilen ve internette en çok aranan da görüntülü konuşmanın nasıl yapılacağına yönelik oldu. Bu nedenle, Telegram uygulamasını inceledik ve nasıl görüntülü konuşma yapılacağını sizler için anlattık. İşte; ‘Telegram görüntülü konuşma nasıl yapılır’? ‘Telegram görüntülü konuşma kaç kişiyle yapılır’? ‘Telegram Web görüntülü arama’. ‘Telegram grup görüntülü arama’. ‘Telegram güvenli mi’? ‘Telegram kimin’? Detaylarıyla haberimizde. 

Sosyal medyada WhatsApp’a gelen yoğun olumsuz tepkilerden sonra Telegram ve Signal uygulamaları güvenlik konusunda ön plana çıktı. WhatsAp’ın gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gitmesi ve verileri Facebook’la paylaşması herkesin gündemine oturdu. Dolayısıyla bugün itibariyle TelegramSignal uygulamalarının indirilmesi ve kullanılmaya başlanması rekor kırdı. İnternette Telegram uygulamasıyla ilgili en çok merak edilenlere geldiğimizde ise görüntülü konuşmaların nasıl ve kaç kişiyle yapılacağına dair oldu. Biz de Tekno Safari editörleri olarak haberimizde bu konuya değindik ve Telegram görüntülü konuşma sürecini adım adım anlattık. İşte; Telegram görüntülü konuşma nasıl yapılır’? Telegram görüntülü konuşma kaç kişiyle yapılır’? Telegram Web görüntülü arama’. Telegram grup görüntülü arama’. ‘Telegram güvenli mi’? ‘Telegram kimin’?

Telegram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır? 

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

Telegram uygulamasında görüntülü arama için öncelikle arayacağınız kişinin üzerine dokunuyorsunuz ve sağ üstte okla gösterdiğimiz simgeye geliyorsunuz.  

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

Buraya dokunduğunuzda karşınıza ‘görüntülü arama’ seçeneği gelecektir. Böylece görüntülü arama gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

Görüntülü aramalarınızda altta gördüğünüz ‘kamera’ ve ‘mikrofon’ simgelerine dokunarak benim gibi görüntüyü ve sesi kapatabilirsiniz. Aramayı sonlandırmak için de ‘aramayı bitir’ yazısına dokunuyorsunuz. Konuşmanızı hoparlöre almak isterseniz de solda gördüğünüz ‘hoparlör’ ifadesine geliyorsunuz.

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır? 

Arama yaptığınız kişinin isminin üstünde bazı ifadeler göreceksiniz. Eğer karşı tarafta da ifadeler aynıysa Telegram, görüntülü aramanızın yüzde yüz güvenli olduğunu bildiriyor.  

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır?

Görüntülü arama esnasında başka birine mesaj yazmanız gerektiğinde veya telefonunuzla bir işlem yapmanız gerektiği takdirde konuşmayı tamamen kapatmanıza gerek yok. Cihazınızda görüşmeyi sonlandırmadan geri gidiyorsunuz ve uygulamaya döndüğünüzde fotoğrafta gördüğünüz gibi ‘aramaya dön’ yazısını göreceksiniz. Buraya dokunarak tekrar görüntülü aramanıza dönüyorsunuz.  

Telegram Görüntülü Konuşma Kaç Kişiyle Yapılır? 

Telegram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Telegram uygulamasında görüntülü konuşma şimdilik bir kişiyle yapılabiliyor. Telegram’da kurulan grup ve kanallarda görüntülü arama özelliği bulunmuyor. Gruplarda yalnızca ses kaydı, video kaydı gönderebiliyor, dosya, konum, anket, müzik ve galerinizden fotoğraf paylaşma işlemlerini yapabiliyorsunuz.  

Telegram Web Görüntülü Arama 

Telegram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’da olduğu gibi Telegram uygulamasını da diğer cihazlarınızdan kullanabiliyorsunuz. Örneğin; bilgisayarınızdan Telegram Web’e girmek için önce telefon numaranızı yazıyor ve ‘next’ yazısına tıklıyorsunuz. 

Telegram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Daha sonra telefonunuza kod gönderilmesini onaylıyor ve gelen kodu Telegram Web ekranına giriyorsunuz. Ardından Telegram Web’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Telegram Web’de görüntülü arama yapamıyorsunuz. Yalnızca telefonunuzda kullandığınız Telegram  uygulaması aracılığıyla görüntülü arama gerçekleştirebiliyorsunuz.

Telegram Güvenli mi? Telegram Kimin?

WhatsApp’a rakip olan Telegram, Rus programcısı Pavel Durov tarafından yaratılmıştır. Telegram, her ne kadar WhatsApp yerine ön plana çıkan ve pek çok insan tarafından kullanılmaya başlanan bir uygulama olsa da güvenilirliği merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu nedenle, Telegram güvenli mi sorusu ön plana çıkıyor. Telegram, uçtan uca şifreleme kullanıyor, kendini yok eden mesajları destekliyor. Ayrıca gizli sohbet imkanı sunuyor ve bu zamana kadar hiçbir üçüncü kişiyle veri paylaşmadığına dair bilgiler söz konusu. Bir mesajı hem kendinizden hem karşı taraftan silebiliyorsunuz. Gizli yazışmalar ve medyalar Telegram’da saklanmıyor.

Telegram uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

 WhatsApp Politikasının Değiştirilmesinden Sonra BİP 24 Saatte 1 Milyondan Fazla İndirildi

Telegram’da “Kişi Katıldı Bildirimi Kapatma

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi’nin Bilinmeyenleri

WhatsApp’a Alternatif, Verilerinizi Koruyan En Güvenli Mesajlaşma Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz