TikTok, geçen hafta tanıttığı ve BeReal uygulamasına benzerliğiyle dikkat çeken TikTok Now’ı tüm dünyada kullanıma sundu. Peki TikTok Now’da kullanıcıları neler bekliyor?

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından TikTok, geçtiğimiz hafta yeni bir özelliğini tanıttı. ‘TikTok Now’ ismi verilen bu özelliğin en çok dikkat çeken kısmı ise gittikçe popülerleşen anlık fotoğraf ve video paylaşma platformu BeReal’a oldukça benzer olmasıydı.

Tanıtımda yapılan açıklamalarda, TikTok Now’ın yalnızca ABD’de bulunan kullanıcılar için erişilebilir hâle geldiği duyurulmuştu. Şirket, özelliğin diğer ülkelerde kullanıma sunuluşu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı; ancak ABD’dekinin aksine TikTok’a eklenecek bir özellik yerine tamamen ayrı bir uygulama olarak kullanıma sunulabileceğini ifade etti. Şimdi ise bu konuda bir gelişme yaşandı.

TikTok Now Ayrı Bir Uygulama Halinde Tüm Dünyada Kullanıma Sunuldu!

TikTok, geçtiğimiz hafta yeni özelliği TikTok Now’ı tanıtmıştı. Bir grubun kullanımına açılan özellik, ayrı bir uygulama olarak karşımıza çıktı ve şimdi tüm dünyadaki kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Ülkemizde de indirilebilen uygulamanın, çoğunluğu iOS olmak üzere hem Android hem de iOS kullanıcıları için birçok ülkede çıkış yaptığı belirtildi. Sensor Tower tarafından elde edilen bilgilere göre şirket, yeni uygulamayı 18 Eylül Pazar günü küresel olarak kullanıma sundu.

TikTok Now Nedir? Nasıl Kullanılır?

TikTok’un yeni uygulaması TikTok Now, kullanıcıların olduğu gibi göründüğü paylaşımlar yapmasını isteyen BeReal’a olan benzerliğiyle çok konuşuluyor. Uygulama, her gün rastgele bildirimler göndererek kullanıcıların hem arka hem ön kameradan çekilmiş anlık fotoğraf veya videolar paylaşmasını istiyor.

Böylece kullanıcılar hem kendi fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşabiliyor hem de arkadaşlarının o an neler yaptığını görebiliyor. ‘Keşfet’ kısmı ile birlikte başkalarının neler yaptığına da ulaşabilmek uygulamada mümkün. Ayrıca TikTok Now, bağımsız bir uygulama olduğu için kullanıcıların TikTok bildirimlerini sessize almış olsa bile yalnızca fotoğraf paylaşma bildirimlerini gönderme özelliğine de sahip.

TikTok Now, ülkemizde hem App Store hem de Play Store üzerinden indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra TikTok hesabına giriş yapmanız veya kaydolmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra uygulama kullanılabiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz