WhatssApp Bir Kez Görüntüle Özelliği Nedir?
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

WhatsApp, uzun yıllardır beklenen bir özelliği sonunda getiriyor. Ortaya çıkan bilgilere göre WhatsApp sohbetleri, Android ve iOS cihazlar arası aktarılabilecek.

Neredeyse tüm çevrimiçi sohbet uygulamalarının sahip olduğu bir özellik, WhatsApp tarafından bir türlü gözükmüyordu. Sohbetleri aktarma özelliği, WhatsApp’ta hep yalnızca Android’den Android’e ya da iOS’tan iOS’a şeklinde ilerlemişti. Şimdi ise bu durum değişiyor.

WABetaInfo tarafından elde edilen bilgilere göre, WhatsApp sohbet geçmişi Android – iOS cihazları arasında taşınabilecek. Bu özellik, ilk olarak iOS için son WhatsApp Beta sürümü 22.2.74 içerisinde görülmüştü. Güncelleme ile birlikte uygulamaya “iOS’a aktar” seçeneği eklenmişti.

Bunların yanında uygulama, mesajların ve tüm içeriklerin aktarımı için önce kullanıcıdan izin isteyecek. Sonrasında ise taşıma esnasında uygulamanın ve telefon kilidinin açık olması istenecek.

Bilindiği üzere WhatsApp, özellikle Telegram başta olmak üzere diğer sohbet uygulamaları ile büyük bir yarış halinde. Telegram ve Signal gibi anlık mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların taleplerini dikkate alarak bu istekleri hızlı bir şekilde uygulamaya eklemeye özen gösteriyor. Ancak Meta çatısı altında çalışan WhatsApp, gerek getirilen özellikler konusunda, gerekse de kullanıcıların gizliliği konusunda pek de istenileni veremedi.

İlginizi Çekebilir:

Yüzüklerin Efendisi dizisi ismi ve tanıtım videosu yayınlandı

Horizon Forbidden West hikaye fragmanı yayınlandı

YouTube Premium için yıllık abonelik seçeneği geldi

Crypto Browser Project Beta sürümü yayınlandı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz