Ana Sayfa Dijital The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen...

The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen Mini Dizisi Oldu!

0
1184
Netflix'in En Çok İzlenen Mini Dizisi

The Queen’s Gambit, ilk 28 gün içerisinde 62 milyon kullanıcı tarafından izlenerek yeni bir rekora imza attı. Walter Tevis’in 1983 yılında yayımlanan kitabından uyarlanan dizi, Netflix’in yayınlandıktan sonraki 1 ay içerisinde en çok izlenen mini dizisi oldu. Dijital yayın devi, söz konusu gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Başarılı bir satranç oyuncusunun hayat hikayesini konu alan The Queen’s Gambit, ilk 28 gün içerisinde 62 milyon kullanıcı tarafından izlenerek yeni bir rekora imza attı. Walter Tevis’in 1983 yılında yayınlanan kitabından uyarlanan tek sezonluk dizi, Netflix’in yayınlandıktan sonraki 1 ay içerisinde en çok izlenen mini dizisi oldu. Ana karakter ‘Beth Harmon’a Anya-Taylor Joy’un hayat verdiği yapımın oyuncu kadrosunda; Bill Camp, Christiane Seidel ve Rebecca Root gibi ünlü isimler de yer alıyordu.

Dijital yayın devi Netflix, söz konusu gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Paylaşımda, dizinin kırdığı rekorlara ilişkin diğer ilginç bilgilere de yer verildi. Aktarılan detaylara göre; dizi, toplamda 92 ülkede ‘Top 10’ listesine girdi ve 63 ülkede ilk sıraya oturdu. Bununla birlikte; dizinin uyarlandığı kitap, yayımlanmasından 37 yıl sonra ‘The New York Times’ın ‘En Çok Satanlar Listesi’ne giriş yaptı. Google’da yapılan “Nasıl satranç oynanır?” aramaları da son 9 yılın zirvesine ulaştı.

The Queen’s Gambit Dizisinin Konusu

The Queen's Gambit Konusu

The Queen’s Gambit dizisinin konusu, 1950’lerde Kentucky’de bir yetimhaneye bırakılmış genç ‘Beth Harmon’ ve onun satranca olan yeteneği etrafında gelişiyor. Dizide Beth Harmon, sakinleştirici ilaçlara bağımlı olma yolunda giderken yetimhanedeki bir hademe vasıtasıyla satranca karşı inanılmaz bir yeteneği olduğunu keşfediyor. Ağrı kesici ilaçlardan yardım alan ve bunun yanında bazı takıntıları ile de uğraşan Beth, etkileyici ve zorlu bir satranç ustası oluyor. Satranç dünyasının erkek egemen tabularını yıkmayı ve geleneksel sınırları yerle bir etmeyi kafasına koyan Beth, bu yolda delilik ve dahilik arasında ince bir çizgide duruyor. 1 sezondan oluşan ve Türkiye’de de hala ‘Top 10’ listesindeki konumunu koruyan mini dizinin, 7 bölümü bulunuyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, ‘Stranger Things’ Dizisinin 4. Sezonuna Katılan Yeni Oyuncuları Duyurdu! 

Başkalarıyla Netflix Parolası Paylaşmak Güvenli Mi? 

Netflix, ‘9 Kere Leyla’ İsimli Yeni Filmi İçin Resmi Tanıtım Fragmanı Yayınladı! 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz