Eğlence platformu TikTok yaratıcı özelliklerine, TikTok Now adı verilen yeni bir özellik ekledi. TikTok Now sayesinde kullanıcılar o an ne yaptıklarını telefonlarının ön ve arka kamerasını kullanarak fotoğraf veya 10 saniyelik video olarak paylaşabilecek.

Kısa video paylaşım platformu TikTok, dünya genelinde kullanıcıların en çok kullandığı sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Eğlence platformu TikTok’un yaratıcı özelliklerine bir yenisi daha ekleniyor. TikTok Now adı verilen yeni formatla, kullanıcılar o an ne yaptıklarını telefonlarının ön ve arka kamerasını aynı anda kullanarak fotoğraf veya 10 saniyelik video olarak paylaşabiliyor. Bu formatta kullanıcıların arkadaşlarının içeriklerini görebilmesi için kendilerinin de içerik paylaşması gerekiyor.

Kullanıcı deneyimine daha spontane bir yaklaşım kazandırmayı amaçlayan platform, kullanıcıların kendilerine en yakın hissettikleriyle olan etkileşimini bu yöntemle derinleştirmeyi hedefliyor. Her gün binlerce TikTok içerik üreticisi “eğlence” kavramına yeni bir anlayış getiriyor. TikTok, kullanıcıların etkileşimli içerikler üretebileceği bir platform olmakla beraber kullanıcılara yeni ve heyecanlı toplulukları keşfedebilmeleri için olanak sağlıyor.

TikTok Now Kullanıcılar Arasındaki Bağı Kuvvetlendirecek

TikTok Now, kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurmaları için yeni ve eğlenceli bir yol sunacak. TikTok Now aracılığıyla kullanıcılar uygulamadan bildirim geldiği anda, o anı video ya da fotoğraf olarak paylaşabilecek. Bu da TikTok kullanıcıları arasındaki etkileşimi güçlendirecek.

Şu sıralarda test aşamasında olan TikTok Now özelliğinin, gelecek haftalarda tüm kullanıcılar için aktive edilmesi planlanıyor. Kullanıcı deneyimini sürekli güncellemeyi ve iyileştirmeyi hedefleyen TikTok, kullanıcıların fikirlerine göre TikTok Now formatını düzenlemeye devam edeceğini bildiriyor. TikTok Now özelliğinin topluluğun güvenliği ve gizliliği göz önünde bulundurarak geliştirildiğinin altını çizen platform, bu yeni içeriklerin kimler tarafından görüntülenebileceğini de içerik üreticilerine bırakıyor.

TikTok Now’ın En Büyük Önceliği Kullanıcı Güvenliği!

Kullanıcı güvenliği her zaman ön planda tutan TikTok, yeni özelliği kapsamında üretilecek olan içeriklerin, yalnızca arkadaşlarla paylaşılmasına imkan tanıyor. Aynı zamanda 16 yaş altı kullanıcıların da hesapları otomatik olarak gizliye alınıyor. 18 yaş altındaki hiçbir kullanıcının içeriğinin keşfete düşmemesi konusunda çalışmalar da devam ediyor. Uygulama, 13-15 yaş arası kullanıcıların, uygunsuz yorumları engellemek için yorum yapma özelliğini sadece arkadaşlarıyla sınırlayabileceği şekilde tasarlanıyor. 18 yaşın üzerindeki kullanıcıların paylaşım seçeneklerininse çeşitlendirileceği söyleniyor.

Eğer böyle bir tercihte bulunurlarsa 18 yaş üzerindeki kullanıcıların içerikleri kendi bölgelerindeki diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek ancak karşılıklı takipleşmediği kimseden yorum veya etkileşim alamayacak. Yeni özellikle birlikte kullanıcılarına daha özel ve keyifli bir deneyim sunmayı planladıklarının altını çizen TikTok, topluluğundan gelen her türlü geri bildirime açık olduğunu ifade ediyor. TikTok, topluluğundan bir şeyler öğrenmeye, TikTok deneyimini geliştirmeye, zenginleştirmeye ve genişletmeye devam edecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz