Microsoft yeni nesil oyun konsolu Xbox Series için geriye uyumlu oyunlarda FPS’i iki katına çıkaracak yeni sistemi FPS Boost ’u duyurdu. Şirketin geliştirdiği yeni sistem geriye dönük uyumlu oyunların FPS’sini ikiye hatta dörde dahi katlayabiliyor. 

Yeni nesil ürünlerle birlikte artık oyunseverler FPS oranlarına çok daha fazla dikkat ediyor. Oyunun kalitesinden, deneyime kadar etki eden FPS’lerin günümüz şartlarında yüksek olması bekleniyor. Bu bağlamda bakıldığında pek çok oyuncu 60 FPS’in üzerinde oyunları oynamayı tercih ediyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi yeni nesil oyun konsolları da halihazırda 60 FPS üzeri bir oyun performansı sunuyor. Bu sebepten ötürü yeni oyunlar da yüksek grafik ayarlarına uygun olarak geliştiriliyor. Ancak geçmiş dönemlerde çıkan oyunlar için bu geçerli olmuyor. İşte bu durum Microsof’un geliştirdiği yeni sistem ile artık tarih olabilir. 

ABD merkezli teknoloji üreticisi Microsoft, geçmiş oyunlarını oynamak istemek kişileri sevindirecek bir haberle geldi. Şirket FPS Boost adını verdiği yenilikle birlikte geçmişte çıkmış oyunların FPS’ini iki katına hatta dört katına dahi çıkarabiliyor. Yeni nesil oyun konsolu Xbox Series için geliştirilen bu sistem şu an için beş oyun için kullanılabiliyor. Ancak Microsoft ilerleyen dönemlerde FPS Boots’u ilerleyen dönemlerde daha fazla oyuna getirmeyi planlıyor. 

Microsoft ‘un FPS Boost ‘u şu an için 5 oyunda kullanılıyor

FPS Boost ile FPS’si artan oyunlar arasında; Far Cry 4, New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, UFC 4, and Watch Dogs 2 bulunuyor. Microsoft, bu ilk beş oyunu hem popüler oldukları hem de mevcut iyileştirme çeşitliliğini gösterdikleri için seçtiğini belirtiyor. New Super Lucky’s Tale 120 FPS’ye çıkarılırken, UFC 4, Xbox Series S’de 60 FPS’de çalışacak şekilde özel olarak tasarlandı.

Microsoft’un geliştirdiği ve oyunların FPS’sini büyük ölçüde artıran FPS Boost, oyunları orijinal formatlarında ve daha düşük kare hızıyla oynamak isteyen kullanıcılar için açılıp kapatılabiliyor. FPS Boost performans geliştirmeleri, oyunların orijinal geliştirme ekipleri yerine Microsoft’un Xbox ekibi aracılığıyla geliştiriliyor. Bu nedenle stüdyolardan ek geliştirme beklemeye gerek kalmıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Huawei PlayStation ve Xbox’a Rakip Oyun Konsolu Geliştirebilir

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

Eskisini Verdik, PlayStation 5 Aldık – Yurt Dışından PlayStation 5 Almak Güvenli mi?:

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz