Western Digital SSD

ABD merkezli sabit disk üreticisi ve veri depolama şirketi Western Digital, oyuncular için özel olarak geliştirdiği ‘WD_Black’ SSD ürün portföyünü Türkiye’de genişlettiğini duyurdu. Bu kapsamda; ‘WD_Black SN850’, ‘WD_Black AN1500’ ve ‘WD_Black D50 Game Dock’ SSD modellerinin Türkiye pazarına giriş yaptığı ifade edildi.  

ABD merkezli sabit disk üreticisi ve veri depolama şirketi Western Digital, oyuncular için özel olarak geliştirdiği ‘WD_BlackSSD ürün portföyünü Türkiye’de genişlettiğini duyurdu. Türkiye’de oyun dünyasının popülaritesinin artmasının, oyun ortamlarının gelişmesi için yüksek performanslı depolama çözümlerine talebin arttığını gösterdiğine işaret edildi. Şirket; bu kapsamda, oyuncuların kurulumlarını geliştirmelerine ve yeni nesil oyunların önünü açtığı gelişen oyun ortamına uyum sağlamalarına yardımcı olan üç yeni ‘WD_BLACK’ ürününü Türkiye pazarında da kullanıma sundu.  

Aktarılan detaylara göre; SSD’ler, sorunsuz bir oyun deneyimi için önemli bir görev taşıyor. Yeni ‘WD_BLACK’ serisinin önde gelen ürünlerinden biri olan ‘WD_BLACK SN850 NVMe SSD’nin 1 TB’lık modeli, 7000/5300MB/saniyeye kadar okuma ve yazma hızlarında performans sağlıyor. Bu durumun, sürücüyü rekabet ortamlarında en iyi seçenek haline getirdiği ifade ediliyor.  

Western Digital’den Yosi Rafael, konuya ilişkin açıklamasında “WD_BLACK sürücüleri, gamer’ların bir depolama aygıtından beklentileri yönünde çıtayı sürekli yükseltiyor. Bu ürünler, oyunculara yüksek performans için ihtiyaç duydukları araçları ve ekipmanları sağlamak adına özel olarak tasarlandı. Bugün, Türkiye genelinde gördüğümüz gamingdeki artışa bir cevap olarak geliştirilmiş, üç yeni son teknoloji ürünü tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ürünler, gamerlar için özel olarak tasarlandı. Oyun konsollarına veya PC’lere performans ve kapasite konusunda güvenilir ve sağlam bir destek sağlıyorlarlar. Gamer’ların ortağı olmaktan ve bu sektöre sunduğumuz destekten gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanıyor.  

Western Digital ‘WD_BLACK SN850 NVMe SSD’, PCIe Gen4 teknolojisinin yüksek performansına sahip!

Western Digital WD_Black SSD

Önceleri HWA olarak bilinen ve Türkiye’nin en eski e-spor takımlarından biri olan İstanbul WildCats’in Başkanı Orlando Calumeno ise açıklamasında, “Birkaç yıldır e-spor ve amatör gamer’lığa olan ilginin arttığını gözlemliyoruz. Buna rağmen, geçen yıl gördüğümüz talep ve ilgiyi şimdiye kadar yaşamamıştık. Bunun nedeni sadece gamer’ların oyun oynamaya ayıracak daha fazla vakti olması değil, aynı zamanda üst düzey performansa kolay erişim sağlayan ürünlerin mevcudiyetidir. WD_BLACK markası, WD_BLACK SN750 gibi olağanüstü performans sağlayan cihazların yaratılmasında ön saflarda yer almıştır. Olağanüstü oynama kapasatisesi sunan yeni nesil cihazları SN8500, AN1500 ve D50 de, oyun camiasına olan bağlılıklarının samimi bir göstergesidir. Bu SSD’ler, gamer’lara şu anda isteyebilecekleri hemen her şeyi, yeterli ve ortalama sınırlarının çok daha ötesinde sunuyor. İstanbul WildCats olarak, her yeni dönüm noktasında Western Digital’in geçmişte verdiği destekleri hatırlatıyor ve oyun camiası için her zaman daha büyük potansiyele sahip yeni bir şeyler hazırladıklarını güvenle görüyoruz” ifadelerine yer veriyor. Calumeno ayrıca, 2010’dan bu yana Western Digital’in desteğini almaktan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekliyor. 

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Western Digital ‘WD_BLACK SN850 NVMe SSD’, PCIe Gen4 teknolojisinin yüksek performansına sahip olacak şekilde tasarlanmış olma niteliği taşıyor. Ürünün 1 TB’lık modeli, 7000/5300MB/saniye varan okuma ve yazma hızları sunuyor. Kullanıcılar, sistemlerini dilerlerse 2 TB kapasiteye sahip RGB aydınlatmalı soğutuculu modeli ile donatabiliyor. Ürün, yüksek performansa ek olarak selefine göre geliştirilmiş düşük sıra derinliği performansı sunarak hem oyun hem de günlük kullanıcıların uygulamaların daha sorunsuz yüklenmesini sağlamasını da mümkün kılıyor. Cihazın soğutucusuz versiyonu; 500GB, 1TB ve 2TB depolama alanı seçenekleri ile piyasaya sürülüyor. 

‘WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Eklenti Kartı’ da minimum çabayla aşırı hızlara ulaşabilmeyi vadediyor

WD_Black SSD

WD_BLACK AN1500 NVMe SSD Eklenti Kartı’ da minimum çabayla aşırı hızlara ulaşabilmeyi vadediyor. Önyüklenebilir, tak ve çalıştır eklenti kartıyla kullanıcılar, oldukça hızlı bir oyun deneyimi yaşayabiliyor. Yalnızca Windows işletim sisteminde kullanılabilen özelleştirilebilir RGB aydınlatma ve soğutucu içeren ‘WD_BLACK An1500 NVMe SSD Eklenti Kartı’ ile oyuna çok daha hızlı bir şekilde katılınabiliyor. Kullanıcılar; PCIe Gen3 teknolojisini kullanan iki SSD’den dahili olarak güç alarak yükleme sürelerini en aza indirmek için 6500 MB/sn’ye kadar okuma hızına ve 4100 MB/sn’ye kadar yazma hızına ulaşabiliyor. 

WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD’ ise kurulumlarını düzene sokmak isteyen oyuncular için uygun bir çözüm olma niteliği taşıyor. Ürün, NVMe teknolojisi ile yüksek hız, daha fazla kapasite ve birden fazla bağlantı noktası sunuyor. Bağlantı noktalarının tümü, tek bir ‘Thunderbolt 3’ kablosundan güç alıyor. Cihaz, Windows’ta kullanılabilen ‘WD_BLACK Dashboard’ aracılığıyla kontrol edilen özelleştirilebilir RGB aydınlatma ile tamamlanıyor. Kullanıcılar, sürükleyici bir oyun deneyimi için ürünü bir kez bağlayarak dağınıklığı toparlayabiliyor ve kolaylaştırılmış bağlantıyla kurulum sürelerini kısaltabiliyor. Dizüstü bilgisayarlar; ürün aracılığıyla 5K 60Hz’e kadar ek bir ekrana ve bir fare, klavye, kulaklık ve ethernet gibi çevre birimlerine bağlanabiliyor. Cihaz, 3000 MB/sn’ye varan okuma hızı ve 2500 MB/sn yazma hızı sunuyor.  

Western Digital ‘WD_Black’ SSD Fiyatları

Western Digital SSD Fiyatları

Western Digital ‘WD_Black’ SSD modellerinin depolama alanı seçenekleri ve fiyatları ise şu şekilde:

1) WD_BLACK SN850 NVMe SSD, Türkiye’de aşağıda önerilen perakende fiyatlarında mevcuttur: 

  • 500 GB – Soğutucusuz 1100TL+KDV 
  • TB – Soğutucusuz 1750TL+KDV 
  • TB – Soğutucusuz 3850TL+KDV 

2) WD_BLACK AN1500 NVMe SSD eklenti kartı, Türkiye’de aşağıda önerilen perakende fiyatlarında mevcuttur: 

  • TB – 2500TL+KDV 
  • TB – 3900TL+KDV 
  • TB – 7500TL+KDV 

3) WD_BLACK D50 Game Dock NVMe SSD, Türkiye’de aşağıda önerilen perakende fiyatlarında mevcuttur: 

  • TB – 3599TL+KDV 
  • TB – 4899TL+KDV 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, ‘980 PRO’ SSD Modelini 2 TB Depolama Alanı Seçeneğiyle Satışa Sundu! 

Samsung ’un Yeni SSD’si EVO 870 Önceki Nesle Göre %38 Daha Hızlı

Ofis Dışındaki Yol Arkadaşı – Samsung Taşınabilir SSD T7 İnceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz