amazon-turkiye-blindlook-teknosafari

Amazon Türkiye, web sitesi ve mobil uygulamasında sunmaya başladığı sesli simülasyon özelliği ile görme engelli bireylerin online alışveriş deneyimlerini iyileştiriyor. Amazon Türkiye ve BlindLook iş birliği ile engeller kaldırılıyor.

Amazon Türkiye, görme engellilerin online alışveriş yaparken yaşadıkları zorlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacı ile BlindLook Sesli Simülasyon teknolojisini platformlarına entegre etti. 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nde kullanıma sunulan teknoloji sayesinde, sadece 45 günde 20 binden fazla görme engelli Amazon müşterisi kapsayıcı, engelsiz bir online alışverişi deneyimleme imkanı bulurken, yeni eklenen bu özellik %98 memnuniyet oranına ulaştı.

Bir aydan uzun süredir tüm simülasyonların toplam görüntülenmesi, ilk 45 günde 27 bin 700 üzerinde. Kullanıcılar, Amazon üzerinde ortalama 40 dakika 23 saniye zaman geçirdi. Amazon, Türkiye’de BlindLook Sesli Simülasyon teknolojisini web sitesine ve mobil uygulamasına entegre eden ilk online perakendeci konumunda.

amazon-turkiye-engelli-teknosafari

Amazon Türkiye Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, konu hakkında “BlindLook iş birliğimizle şu ana kadar Amazon.com.tr ve mobil uygulamamız üzerinden 20 binden fazla görme engelli Amazon müşterisine engelsiz bir online alışveriş deneyimi sunduk. Sesli Simülasyon ile Amazon deneyimi yaşamış olan 8000den fazla kullanıcı bize ve Blindlook ekibine teşekkür mesajı iletti. Bu alanda Türkiye’de online perakendede bir ilki gerçekleştirmiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Önümüzdeki süreçte de müşterilerimizin alışveriş deneyimlerini iyileştirmek için adımlar atmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

BlindLook Kurucuları Sadriye Görece ve Cihat Ersin Aydın, ise “Online alışveriş görme engellinin dünyasında benzersiz bir öneme sahip. Engelsizce alışveriş yapabilmesinin tek yolu. Bir mağazaya giderken karşısına sayısız engel çıkabilir, mağaza içinde birçok ayrımcılığa maruz kalabilir. Ancak online alışverişle, mağaza erişilebilir olduğu sürece görme engelli engelsizce alışveriş yapabilir. Biz Amazon Türkiye ile birlikte, görme engelli kitlemiz için ses odaklı teknolojimizle, uçtan uca engelsiz bir alışveriş deneyimi tasarladık. Yaptığımız bu çalışma, görme engelli kitleden çok hızlı bir şekilde karşılık buldu. Görme engelsiz ürün ve hizmetlerin her geçen gün artmasını diliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz