Okuma Süresi
1 dakika
Son dönemlerin popüler uygulamalarından olan dijital içerik platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. TRT tarafından düzenlenen ve yayın hayatına başlayacak olan ‘Tabii’ 7 Mayıs itibariyle izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.
TRT’nin yeni yerli dijital içerik platformu olan “Tabii”, geçtiğimiz yıl başlayan çalışmaların ardından sonunda 7 Mayıs itibarıyla yayın hayatına başladığını ilan etti. Dizi ve film sektörüne ilişkin oluşturulan dijital platformlar arasındaki rekabet her geçen gün artarken bugün buna bir yenisi daha ekleniyor. Çalışmaları TRT tarafından gerçekleştirilen dijital içerik platformu ‘tabii’ izleyicilerle buluşmak için geri sayıma başladı bile. İşte detaylar!

Dijital Platformlarda Rekabet Artıyor

Netflix, Blu TV derken son olarak Disney Plus’ın da ülkemize giriş yapması ile birlikte dizi ve film sektöründeki rekabet son derece hızlanmış durumda. Üstelik bu rekabete son olarak bir platform daha eklenmek üzere. TRT Genel Müdürü tarafından geçtiğimiz yıl yapılan bir açıklama ile bu rekabetin yerelde daha fazla kızışacağı zaten biliniyordu. Çünkü uzun bir hazırlık sürecinin ardından çalışmaları bizzat TRT tarafından yapılan ‘tabii’ dijital içerik platformu da artık yayına girmek için gün sayıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, platform 7 Mayıs itibariyle izleyicilerle buluşmaya başlayacak.

5 Dilde Yayın Yapacak

Dijitalleşmenin her geçen gün daha da hızlandığı günümüzde dizi ve filmlerin kullanıcılarla buluşmaları da daha çok bu mecralar ile gerçekleşiyor. Dolayısıyla birçok dijital içerik platformu ülkemizde hızlı bir rekabetin içine girerken, TRT de kısa bir süre sonra bu rekabete katılacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre TRT’nin dijital içerik platformu olan ‘tabii’ 7 Mayıs tarihi itibariyle izleyici ile buluşmayı hedefliyor. TRT’nin dijital içerik platformunun tanıtım gecesi ise Beykoz Kundura Fabrikası’nda düzenlendi. Etkinlikte yer alan TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, platformun adının “Tabii” olduğunu açıklandı. Türkçe, Arapça, Urduca, İspanyolca ve İngilizce yayın yapacak olan platform, diğer rakipleri gibi kendine has orijinal içeriklerle de yayın yapacak. Başlangıçta ülkemizdeki kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacağı bilinen platformun daha sonraki fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz